به دلیل تحریم های ترامپ ، حواله های Western Union به کوبا ختم می شودهاوانا – Western Union روز دوشنبه 407 مکان خود را در کوبا تعطیل کرد ، اقدامی که منجر به تحریم می شود و باعث می شود هزاران نفر در جزیره ای که به شدت به آنها بستگی دارد ، از حواله ها محروم شوند یا آنها را مجبور به استفاده از روش های قابل اعتماد برای واریز پول کنند. .

تعطیلی دفاتر اداری که بیش از 20 سال در کوبا فعالیت می کنند ، نتیجه تحریم های پی در پی دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا هنگام خواستگاری از رای دهندگان محافظه کار کوبایی-آمریکایی در فلوریدا پیش از انتخابات 3 نوامبر است.

مانوئل اوروسکو ، مدیر مرکز مهاجرت و ثبات اقتصادی در Creative Associated International گفت: “مسئله بسته شدن Western Union نیست ، بلکه این واقعیت است که Western Union عملا تنها ارائه دهنده پرداخت های حواله از ایالات متحده به کوبا است.” شرکت مشاوره ای در واشنگتن دی سی “تأثیر آن احساس خواهد شد.”

در حالی که کوبا داده های حواله را منتشر نکرده است ، اقتصاددانان تخمین می زنند که سالانه میلیاردها دلار دریافت می کند و اوروسکو گفت که تقریباً نیمی از ایالات متحده و 20٪ از کل از طریق Western Union است.

برخی از کوبایی ها گفتند ، علی رغم تحریم های اعلام شده در اواخر ماه اکتبر ، از تعطیلی قریب الوقوع تعجب کردند. لوییس نونز ، بازنشسته هشتاد و دو ساله گفت وقتی یکشنبه شب پسرش تماس گرفت و 200 دلار برای او واریز کرد ، متوجه شد.

بسیاری از تعطیلی و نیاز به یافتن گزینه های راحت تر یا ارزانتر شکایت داشتند.

حتما بخوانید:
ایالات متحده در حال پرواز بمب افکن ها بر فراز خلیج فارس است تا ایران را از حمله منصرف کند

اسپرانزا پیندا ، یک معلم بازنشسته 62 ساله گفت: “ما راه های دیگری داریم زیرا خدمات خصوصی وجود دارد که آن را به خانه شما می برد … اما این همان نیست.”

خانواده و دوستان خارج از کشور هنوز می توانند از بانک ها ، آژانس ها و مشاغل کوچک غیررسمی برای ارسال پول به مردم از کوبا یا انتقال آن از طریق بازدیدکنندگانی که از طریق فرودگاه هاوانا به این جزیره سفر می کنند ، استفاده کنند. عمر اورلنی پرز ، اقتصاددان کوبایی ، گفت که آنها حتی از ارز رمزنگاری شده نیز استفاده کردند.

روزنامه رسمی حزب کمونیست ، گرانما ، روز دوشنبه گفت که تعطیلی امن ترین راه برای ارسال پول به کوبا برای کسانی است که نمی توانند به طور مرتب به جزیره سفر کنند یا نمی خواهند به اشخاص ثالث اعتماد کنند.

در سال های اخیر ، دولت ترامپ بیش از 200 اقدام علیه کوبا انجام داده است ، از جمله محدودیت سفر ، ممنوعیت بازدید از کشتی های تفریحی و محدودیت در حواله ها تا 1000 دلار برای هر نفر در هر سه ماه.

اینها ضربه بزرگی به بسیاری در جزیره ای دارند که صنعت جهانگردی به دلیل همه گیری ویران شده و صف های طولانی برای غذا و سوخت و کمبودهای مربوط به آن را در طول سال مشاهده کرده است.

یکی از آخرین تحریم ها وسترن یونیون را تحت تأثیر قرار داد و شرکت شرکای کوبایی Fincimex را از پردازش حواله به دلیل ارتباط با گائسا که توسط ارتش اداره می شود ، ممنوع کرد. مقامات آمریکایی ارتش کوبا را به حمایت از ونزوئلا و نقض سیستماتیک حقوق بشر متهم کرده اند.

حتما بخوانید:
باربری بلوار تعاون |باربری در محدوده بلوار تعاون با ۴۵%تخفیف - باربری و اتوبار بارسنتر

دولت کوبا از استفاده از یک شرکت مالی غیرمرتبط با ارتش خود امتناع ورزیده است و تلاش های وسترن یونیون برای یافتن راهی برای دور زدن تحریم ها بی نتیجه مانده است.

جان کاولیچ ، رئیس شورای تجارت و اقتصادی مستقر در نیویورک ایالات متحده و کوبا ، گفت که در حالی که انتظار می رود جو بایدن ، رئیس جمهور تازه انتخاب شده ، سال آینده محدودیت حواله را لغو کند ، بعید است اجازه دهد Western Union از Fincimex استفاده کند برای جلوگیری از خشم گروه دو حزب در کنگره.

و حتی اگر چنین اتفاقی بیفتد ، اوروسکو هشدار داد که لغو تحریم های موجود یا وضع چنین تغییری سریع آسان نیست و افزود که این کار حداقل شش ماه طول خواهد کشید.

اندی گومز ، استاد بازنشسته مطالعات کوبا در دانشگاه میامی ، گفت که با توجه به تمام مسائل داخلی که در دستور کار او قرار دارد ، معتقد نیست که کوبا برای اولویت بایدن باشد.

وی گفت: “من می گویم كوبا در این لیست نیست.” “منافع ملی در کوبا که تأثیر مثبتی در ایالات متحده دارند چیست؟” کاملاً هیچکس “

NBC Latino را در فیس بوک دنبال کنید ، توییتر و اینستاگرام.
منبع: meditation-news.ir