[ad_1]

برزیل ، 8 دسامبر – وزارت بهداشت روز سه شنبه اعلام کرد که 51.088 مورد ویروس کرونا در 24 ساعت گذشته و 842 مورد مرگ ناشی از COVID-19 تأیید شده است و بالاترین تلفات را از 14 نوامبر اعلام کرده است.

ایالت آمریکای جنوبی در حال حاضر 6،674،999 مورد را از زمان ابتلا به بیماری همه گیر ثبت کرده است ، در حالی که طبق اعلام وزارت ، تلفات رسمی این کشور به 178159 نفر رسیده است. برزیل پس از ایالات متحده و هند سومین مورد در جهان را دارد و دومین مورد مرگبار است.

سهولت قرنطینه در شهرهای برزیل منجر به شلوغی بارها و رستوران ها شده است و این تصور را فراهم می کند که زندگی در حال بازگشت به حالت عادی است. با فرا رسیدن فصل تعطیلات ، کارشناسان نگران گسترش سریعتر COVID-19 هستند.

دیوگو خاویر ، محقق مرکز پزشکی پزشکی فیوکروز در ریودوژانیرو گفت: “جنبش اجتماعی بزرگتر در پایان سال ویروس را حتی بیشتر گسترش می دهد و باعث شیوع و افزایش بستری در بیمارستان می شود.”

“نگرانی بسیار زیاد است. دولت باید اقدام کند. ما هنوز فرصت داریم اقدامات مناسب را انجام دهیم و از این امر جلوگیری كنیم. در غیر این صورت ، ما با سقوط سیستم بهداشت روبرو خواهیم شد “.

چندین شهر که بیمارستانهای صحرایی را برای پذیرش بیماران مبتلا به COVID-19 در مرحله اول همه گیری متلاشی کردند ، اکنون برای ظرفیت بیشتر بیمارستان می جنگند.

وزیر بهداشت ، ادواردو پاسوئلو ، روز چهارشنبه در مصاحبه ای با CNN Brasil گفت: واکسیناسیون برای این کشور “به احتمال زیاد” در ژانویه یا فوریه آغاز می شود.

پاسوئلو روز سه شنبه گفت که برزیل یک نامه قصد برای دریافت 70 میلیون دوز واکسن COVID-19 از Pfizer را امضا کرده است ، از ژانویه.

NBC Latino را در فیس بوک دنبال کنید ، توییتر و اینستاگرام.[ad_2]

منبع: meditation-news.ir

ایندکسر