بخشش ترامپ برای مجریان بلک واتر که به جرم قتل عام محکوم شده اند ، مورد تمسخر و اندوه قرار گرفتند


تصمیم رئیس جمهور دونالد ترامپ برای بخشش چهار محافظ امنیتی بلک واتر که به جرم قتل عام در بغداد محکوم شده اند ، با خشم خانواده های قربانیان در عراق روبرو شده است.

“چگونه این جنایتکاران پس از کشتن 17 انسان بی گناه آزاد شدند؟” حسین صاحب ناصر 35 ساله روز چهارشنبه از خانه خود در بغداد از طریق تلفن به NBC News گفت. “به چه دلیلی ترامپ انتظار داشت آنها را آزاد کند؟ فرض کنیم من به آمریکا سفر می کنم و 17 آمریکایی را می کشم. آیا آنها مرا آزاد می کنند؟”

برادر کوچکتر ناصر ، مهدی صاحب ناصر ، 22 ساله بود و هنگامی که در سپتامبر 2007 به همراه سایر غیرنظامیان غیر مسلح در میدان نیسور بغداد کشته شد ، به عنوان راننده تاکسی کار می کرد.

مقامات عراقی می گویند 17 نفر کشته شده اند. وزارت دادگستری گفت که تعداد کل 14 نفر است.

این مرگ خشم بین المللی را برانگیخت و س questionsالاتی را در مورد استفاده از شرکت های خصوصی امنیتی در مناطق جنگی ایجاد کرد.

در سال 2014 ، چهار مجری سابق ایالتی که در Blackwater Worldwide کار می کردند ، یک شرکت امنیتی که توسط اریک پرینس ، متحد ترامپ و برادر وزیر آموزش و پرورش بتسی دیووس تأسیس شد ، در دادگاه فدرال در واشنگتن به جرم قتل محکوم شدند.

نیکلاس اسلاتون پس از محکومیت به قتل ، به حبس ابد و بدون آزادی مشروط محکوم شد ، در حالی که پاول اسلو ، ایوان لیبرتی و داستین هرد به اتهام آدم کشی و اسلحه محکوم شدند.

حتما بخوانید:
راهنمای آموزش طراحی سایت + طراحی وبسایت رو از کجا شروع کنیم؟

دادستان ها گفتند که کاروان بلک واتر با استفاده از آتش تیرانداز ، مسلسل و پرتاب نارنجک حمله ای بی دلیل را آغاز کرد.

وکلای چهار سرباز کهنه کار ، که در زمان قتل به عنوان مجریان وزارت امور خارجه کار می کردند ، می گویند که آنها فقط پس از کمین شورشیان عراقی ، آتش باز کردند.

ترامپ روز چهارشنبه برای این چهار نفر بخشش کرد.

ناصر که در دادگاه 2014 در ایالات متحده شرکت کرده بود ، گفت مرگ برادرش قلب پدرش را شکسته است.

وی گفت: “قبل از مرگ او وقتی بیرون رفت دیوانه شد و هر وقت جوانی را می دید تصور می كرد مهدی است.”

وی افزود مادر وی نیز سکته کرد.

این عذرخواهی گفتگوهای حقوق بشر آمریکایی را به “شعارها” کاهش داد و افزود: آنها حیوانات را به انسان ترجیح می دهند و سپس در مورد حقوق بشر ، عدالت و انسانیت صحبت می کنند.

برنامه NBC News را برای اخبار و سیاست های فعلی بارگیری کنید

جاسم محمد هاشم ، که به عنوان افسر پلیس مشغول کار بود ، هنگامی که در این حمله به سرش شلیک شد ، از تصمیم ترامپ برای آزادی این افراد ناامید شد ، وی گفت “به طور خودسرانه به سمت شهروندان آتش گشود”.

هاشم 41 ساله ، پدر پنج فرزند که تا حدی معلول بود و مجبور به بازنشستگی شد ، گفت: “من فکر می کنم کاری که این شرکت امنیتی انجام داد یک اقدام تروریستی بود زیرا بسیاری از غیرنظامیان شهید و زخمی شدند.” بعد از حادثه

حتما بخوانید:
چین اولین مرگ ویروس کرونا را از ماه مه گزارش داده است
اریک پرینس ، رئیس پرنس گروپ ، LLC و بلک واتر آمریکا ، در جلسه نظارت بر نظارت خانگی و کمیته اصلاحات دولت در سال 2007 در کاپیتول هیل مامور شد.پرونده تصویری ویلسون / گتی را علامت گذاری کنید

سارا هولوینسکی ، مدیر واشنگتن در دیده بان حقوق بشر ، گفت که بخشش های ترامپ توهین به عدالت است ، “اما این یک توهین به قربانیان است.”

وی در ایمیلی گفت: “پس از سالها انتظار ، قربانیان سرانجام هنگام محكومیت این مردان عدالت را دیدند.” “با این احکام معکوس ، چه کسی دوباره به سیستم عدالت آمریکا اعتماد خواهد کرد؟”

بلك واتر به نام كنستلیس گروه تغییر یافت ، یك تجارت مدیریت ریسك در سال 2010 تأسیس شد.

کنستلیس بلافاصله به درخواست های نظر پاسخ نداد.

نیروهای آمریکایی در سال 2003 به عراق حمله کردند و رژیم صدام حسین را سرنگون کردند. آنها در سال 2011 ترک کردند اما در سال 2014 پس از تسلط گروه شبه نظامی داعش بر بیشتر کشور ، بازگشتند.

به گفته مقامات دفاعی ، بیش از 3000 نیرو در عراق باقی مانده اند و برنامه های اضافی برای ژانویه برنامه ریزی شده است.

آسوشیتدپرس در این گزارش سهیم بوده است.
منبع: meditation-news.ir