[ad_1]

بیروت – مقامات لبنان از روز پنجشنبه به منظور جلوگیری از شیوع ویروس های کرونا ویروس کرونا که از کنترل خارج شدند پس از فصل تعطیلات ، تعلیق 11 روزه در سراسر کشور و تحریم 24 ساعته را از روز پنجشنبه آغاز کردند.

برای اولین بار ، ساکنان مجبور شدند برای “شرایط اضطراری” ، از جمله رفتن به یک نانوایی ، داروساز ، پزشک ، بیمارستان یا فرودگاه ، مجوز یک ساعته را ترک کنند.

مقامات تحت فشار قرار گرفته اند تا رویکرد سختگیرانه تری داشته باشند زیرا بیمارستان های کشور بدون تخت با عفونت های روزانه بدون تخت رها شده اند و هفته گذشته در کشور 6 میلیون نفری به رکورد 5،440 مورد رسیده است.

زنی روز پنجشنبه با سگ خود در خیابان تقریباً خالی بیروت در حال دویدن بود که مقامات لبنانی شروع به توقف 11 روزه در سراسر کشور و منع رفت و آمد 24 ساعته کردند.بلال حسین / AP

حتی قبل از ویروس کرونا ، لبنان یک بحران اقتصادی و مالی بی سابقه ای را تجربه کرد که در آن پول ملی و بخش بانکی سقوط کردند و سپرده گذاران را از پس انداز محصور کرد. بیمارستانهایی که مدتها به عنوان یکی از بهترین بیمارستانهای خاورمیانه شناخته می شدند ، با کاهش دلار ، در پرداخت حقوق پرسنل ، کارکردن تجهیزاتشان و تهیه تجهیزات پزشکی لازم تلاش نمی کردند.

در پس زمینه موج ، بسیاری از بیمارستان ها در حال حاضر به حداکثر ظرفیت بیماران ویروس کرونا رسیده اند. برخی از آنها عملیات انتخابی را متوقف کرده اند زیرا بدون تخت ، مخزن اکسیژن و فن باقی مانده اند.

علاوه بر این ، از زمان استعفا دولت قدیمی پس از انفجار فاجعه بار در 4 اوت در بندر بیروت ، که بار دیگر بیمارستانها را تحمیل کرد ، آنها را به خاک سپرد و آنها را با مجروحان دفن کرد. حداقل سه بیمارستان تخریب شده است.

انفجار عظیم ، ناشی از انفجار انبار انبار نیترات آمونیوم با ضعف کم ، شهر را ویران کرد ، بیش از 200 نفر کشته و هزاران نفر زخمی شدند.

روز پنجشنبه ، پلیس با بازرسی از نقاط مختلف کشور ، گواهینامه رانندگی را در جاده بررسی کرد. از زمان آغاز شیوع بیماری همه گیر ، محدودترین وضعیت منع رفت و آمد است. برای اولین بار ، حتی به سوپرمارکت ها گفته شد که درهای خود را ببندند و فقط برای تحویل باز شوند.

برنامه اخبار NBC را برای اخبار و سیاست های فعلی بارگیری کنید

هفته گذشته لبنان محاصره سراسری را اعلام کرد. اما بسیاری ، از جمله وزیر بهداشت و مقامات کمیته دولت ، آن را بسیار ملایم می دانند زیرا بسیاری از بخش ها را آزاد می کند. این امر در برخی از مناطق کشور رایج بود و منجر به تماس بیشتر با توقف و منع رفت و آمد کامل شد.

[ad_2]

منبع: meditation-news.ir

ایندکسر