با تشدید بیماری همه گیر ، مجارستان قوانین ضد LGBTQ را تشدید کردبا اصلاح قانون اساسی در پارلمان مجارستان ، افراد دگرباش جنسی را از تصویب آن منع کرده و باعث خشم فعالان حقوق بشر می شود.

در پروژه زبان که جودیت وارگا ، وزیر دادگستری این ماه به پارلمان ارائه كرد ، بیان شده است كه كودكان باید “مطابق با ارزشهای مبتنی بر هویت مشروطه میهن ما و فرهنگ مسیحی” تربیت شوند.

وی در بخشی از سخنان خود نوشت: “اساس روابط خانوادگی ازدواج است.” “مادر یک زن است ، پدر یک مرد است.”

طبق این اصلاحیه ، فقط زوجین از جنس مخالف می توانستند فرزندان خود را قبول کنند ، به استثناهایی که به طور موردی توسط وزیر خانواده کاتالین نواک ساخته شد. این لایحه در واقع پذیرش زوج های همجنسگرا ، افراد مجرد و زوج های مجرد را ممنوع می کند.

او همچنین ادعا می کند که دولت “از حق کودکان در هویت جنسیتی که با آن متولد شده اند محافظت می کند.”

نخست وزیر مجارستان ، ویکتور اوربان ، در 17 جولای 2020 در بروکسل.جان Thys / استخر از طریق رویترز ، پرونده

طرفداران LGBTQ در حال بررسی پیشنهادهای ماه آینده هستند ، مانند حمله دیگری از طرف حزب راست گرای نخست وزیر ویکتور اوربان ، فیدز ، که از سال 2010 قدرت را در دست دارد و از اکثریت دو سوم پارلمان حمایت می کند.

قانون اساسی جدید ، که در سال 2012 تصویب شد ، ازدواج را منحصراً به عنوان اتحادیه زن و مرد تعریف می کند و بیان می دارد که خانواده سنتی “اساس بقای ملت” است.

اوربان در مصاحبه ای در سال 2016 گفت: “همجنسگرایان می توانند هر كاری را كه بخواهند انجام دهند ، اما نمی توانند ازدواج هایشان را توسط دولت به رسمیت بشناسند.” یك سیب نمی تواند درخواست كند كه او را گلابی بنامند.

در سال 2019 ، رئیس مجلس شورای ملی مجارستان ، لازلو کوور ، زوج های همجنس را که می خواهند فرزندخواندگی را به فرزندی قبول کنند یا با او ازدواج کنند مقایسه کرد. کوور ، یکی از اعضای بنیانگذار فیدز و از متحدان نزدیک اوربان ، گفت: “هیچ اختلاف اخلاقی وجود ندارد.”

مقامات ارشد حزب حتی در تابستان امسال که یک تبلیغات تبلیغاتی مربوط به LGBTQ آغاز شد ، خواستار تحریم کوکاکولا شدند. در ماه مه ، دولت قوانینی را تغییر داد كه به شهروندان تراجنسیتی و بین جنسیتی اجازه می دهد جنسیت مشخص شده در اسناد قانونی را تغییر دهند. در آیین نامه جدید کلمه “nem” – که در زبان مجاری می تواند به معنای “جنس” یا “جنس” باشد ، دوباره تعریف شده است تا به طور خاص به جنس بیولوژیکی فرد در بدو تولد “براساس ویژگی های اولیه جنسی و کروموزوم ها” اشاره کند.

به گفته دیده بان حقوق بشر ، این قانون افراد ترنس و بین جنسیتی “را در معرض آزار و اذیت ، تبعیض و حتی خشونت در شرایط روزمره قرار می دهد که مجبور به استفاده از اسناد هویتی هستند.”

یک پیشنهاد جدید دیگر ، اداره درمان برابر را که یک آژانس خودمختار است و وظیفه تحقیق در مورد تبعیض بر اساس گرایش جنسی ، قومیت ، مذهب و سایر عوامل را دارد برکنار می کند.

برخی از مسئولیت ها را کمیسیونر حقوق اساسی Akos Kozma عهده دار می شود ، مردی وفادار به Orban که تا حد زیادی درمورد مسائل LGBTQ ساکت است. ILGA-Europe ، یک گروه برجسته حقوق بشر اروپایی ، گفت که تنها هدف از انتقال کنترل کوزما “کاهش اثربخشی” سیاست های ضد تبعیض است.

این اقدامات در حالی صورت می گیرد که مجارستان ، مانند سایر کشورهای جهان ، در حال مبارزه با یک بیماری همه گیر مرگبار است. تاماس دومبوس ، عضو هیئت مدیره انجمن Hatter ، قدیمی ترین و بزرگترین گروه حقوق همجنسگرایان در مجارستان ، گفت که این زمان استراتژیک است.

دومبوس به NBC News گفت: “اکنون بحث بر روی این موضوع است ، نه بر روی اینکه دولت چقدر با همه گیری یا تغییراتی که می خواهد در روند انتخابات ایجاد کند مقابله می کند.” “آنها این سر و صدا را ایجاد می کنند ، بنابراین مخالفان نمی توانند روی یک موضوع تمرکز کنند.”

حتما بخوانید:
دوره آموزش وردپرس حرفه ای - آموزش وردپرس از مبتدی تا پیشرفته

ممنوعیت به رسمیت شناختن قانونی افراد تراجنسیتی درست زمانی اتفاق افتاد که موج اول شیوع همه گیر در مجارستان رخ داد. تاکنون ، این کشور 157،000 مورد Covid-19 و 3،380 مرگ با 9/8 میلیون نفر گزارش کرده است.

دیده بان حقوق بشر روز پنجشنبه در بیانیه ای گفت: “دولت از همه گیری Covid-19 به عنوان بهانه ای برای به دست گرفتن قدرت نامحدود استفاده می كند و از پارلمان برای مهر و موم لایحه های بهداشتی غیرمجاز بهداشتی استفاده می كند.”

اصلاحات جدید در 10 نوامبر ، همان روزی که پارلمان به تمدید وضعیت اضطراری ویروس کرونا رای داد که اوربان یک هفته قبل اعلام کرده بود ، ارائه شد.

دامبوس گفت ، آنها نه تنها زوجین تراریخته و همجنسگرایان را بیشتر انگ می زنند ، بلکه دسترسی به جوانان LGBTQ را نیز تقریباً غیرممکن می کنند.

اما حمله به جامعه LGBTQ فقط به راهروهای پارلمان مجارستان محدود نمی شود. یک داستان برای همه ، یک کتاب کودک مجارستانی با قصه های معروف شامل همجنس گرایان و دیگر گروه های حاشیه ای ، هنگام انتشار در سپتامبر با جریان وریتول هموفوبیک مورد استقبال قرار گرفت. یک سیاستمدار برجسته فیدز در یک کنفرانس مطبوعاتی نسخه به صفحه را پاره کرد و دادخواست خواستار حذف آن از فروشگاه ها بیش از 85000 امضا به دست آورد.

اوربان در مورد كتاب در یك نمایش رادیویی در بوداپست صحبت كرد و گفت كه جامعه LGBTQ باید “فرزندان ما را تنها بگذارد.”

وی گفت: “مجارها صبور و بردبار هستند”. “ما تحریک را نیز به خوبی تحمل می کنیم ، اما یک خط قرمز وجود دارد که نمی توان از آن عبور کرد.”

نویسندگان این کتاب ، دوروتی ردای و بولدیسار ناگی گفتند که نگران سخنان اوربان هستند. آنها به مجله تایم گفتند: “وقتی نخست وزیر چیزی شبیه به آن می گوید … دیگران فکر می کنند که آنها هم می توانند.”

دومبوس گفت تا زمانی که خشونت فیزیکی را مشاهده نکرد ، مردم در خیابان بلندتر می شدند. “حالا آنها اسم می برند. آنها داد می زنند: “هی ، لعنت به آن!” پیش از این هرگز چنین اتفاقی نیفتاده بود. ” “آنها اکنون احساس تشویق می کنند.”

ماه گذشته ، ردای به تایم گفت که یک پوستر بزرگ با عنوان “نشریه تبلیغات همجنسگرایانه که برای کودکان خطرناک است” در اینجا فروخته می شود ، جلوی یک کتابفروشی “داستان برای همه” آویزان شده است.

حتی یک شهر جهانی مانند بوداپست ، یکی از اولین شهرهای اروپای شرقی که راهپیمایی پراید را برگزار می کند ، از این مصونیت برخوردار نیست. در ماه اوت ، پرچم رنگین کمان نمایش داده شده در مقابل تالار شهر پاره شد و در سطل زباله انداخته شد.

الود نواک ، رهبر گروه افراطی Mi Hazánk ، اعتبار این خرابکاری را ستود و گفت: “نماد ضد خانواده در خیابان جایی ندارد”.

شهردار بوداپست Gergeli Carazzoni اولین کسی بود که نماد جامعه LGBTQ را بر فراز املاک و مستغلات شهری به پرواز درآورد.

چند روز قبل ، هواداران فوتبال ملی گرا که خود را سبزهای آریایی صدا می زدند ، اعلام کردند که آنها پرچمی از پراید را مقابل ساختمان دیگری از شهرداری روشن کرده اند و بنر مخصوص تیم محبوب خود را جایگزین آن کرده اند.

همجنسگرایی در حال رشد بر روی جامعه دگرباشان جنسی مجارستان تأثیر مهیب دارد.

دومبوس گفت: “استراتژی کلی افراد این است که در کمد بمانند.” “بیش از نیمی از افراد بی خانمان هستند و فقط حدود 20 درصد آنها شاغل هستند.” این امر برخی را نیز ترغیب به ترک کشور کرد.

حتما بخوانید:
رئیس آژانس انرژی هسته ای بین المللی نسبت به حمله نظامی به ایران هشدار می دهد

دومبوس گفت: “دلایل مهاجرت افراد پیچیده است ، اما بسیاری از افراد LGBTQ می گویند که مبارزه با تبعیض و زبان همجنسگرایانه روز به روز عامل مهمی بوده است.” “خروج از اتحادیه اروپا آسان است – می توانید به آلمان یا سایر کشورهای اروپایی بروید که در آنجا مشاغل بهتر هستند و پذیرش بیشتری دارند.”

برای کسانی که می مانند و می جنگند ، مخالفت با حزبی با اکثریت دو سوم در شرایط عادی دشوار است. در طی همه گیری ، فعالان نمی توانند تظاهرات کنند ، با سیاستمداران ملاقات کنند و یا حتی تجمع های خصوصی برگزار کنند.

دومبوس گفت: “ما در تلاشیم تا به صورت آنلاین دور هم جمع شویم ، اما این فقط یکسان نیست.”

تنها چند روز پس از اعلام آخرین اصلاحات پیشنهادی مجارستان ، کمیته اجرایی اتحادیه اروپا اولین استراتژی رسمی خود را برای حمایت از حقوق شهروندان دگرباش جنسی اعلام کرد.

ورا ژورووا ، معاون کمیسیون اروپا در کنفرانس مطبوعاتی در 13 نوامبر گفت: “ما از حقوق افراد دگرباش جنسی در برابر کسانی که اشتهای فزاینده ای برای حمله به آنها دارند از دیدگاه ایدئولوژیک دفاع خواهیم کرد.” “این متعلق به کتاب بازی اقتدارگرا است و جایی در اتحادیه اروپا ندارد.”

این استراتژی پیشنهاد می کند جنایات نفرت علیه همجنسگرایان را به لیست جرایمی که اتحادیه اروپا می تواند برای آنها حداقل مجازات از جمله تروریسم ، قاچاق مواد مخدر و پولشویی تعیین کند ، تعیین کند. همچنین از وضعیت قانونی زوج های همجنس در همه کشورهای عضو محافظت می کند و بودجه را با رعایت قانون ضد تبعیض اتحادیه اروپا پیوند می دهد.

وزیر دادگستری مجارستان ، جودیت وارگا ، در 28 ژانویه 2020 در شورای امور عمومی اتحادیه اروپا در بروکسل شرکت کرد.فرانسوا لنوآر / پرونده رویترز

وزیر دادگستری وارگا این استراتژی را محکوم کرد در توییتر، گفت که مجارستان “هیچ گونه تهدید مالی برای محافظت از نقش سنتی خانواده و ازدواج را نخواهد پذیرفت”.

در هر صورت ، این دستورالعمل ها برای کشورهای عضو لازم الاجرا نیست. هنگامی که ده ها شهر لهستان خود را “مناطق بدون دگرباشان جنسی” معرفی کردند ، کمیسیون می توانست تنها از مبالغ اندک برای تأمین بودجه نیم شهرها خودداری کند.

اوربان روابط ایدئولوژیکی خود را با لهستان برقرار کرده است ، و آنچه او را یک برنامه اتحادیه اروپا می داند رد می کند. در مراسم بزرگداشت جنگ جهانی اول در ماه آگوست ، اوربان از اروپای مرکزی خواست تا حول ریشه های مسیحی خود متحد شود.

وی هشدار داد: “اروپای غربی از اروپای مسیحی دست کشیده است و در عوض در حال آزمایش فضای بی خدا ، خانواده های رنگین کمان ، مهاجرت و جوامع باز است.”

تاکنون ، پاسخ مجارستان به فشار اتحادیه اروپا بر حقوق بشر ، حق وتو در قوانین اتحادیه اروپا بوده است. هفته گذشته ، مجارستان و لهستان برای وتو در بودجه اتحادیه اروپا و بسته بازیابی ویروس کرونا به اتحادیه اروپا پیوستند ، زیرا دسترسی به پایبندی کشورها به حاکمیت قانون و ارزشهای اروپایی مرتبط است.

پیش از این ، اوربان تصویب پیمان اتحادیه اروپا درباره خشونت علیه زنان و توافق نامه جلوگیری از تبعیض علیه افراد دگرباش جنسی را وتو کرد.

به گفته دامبوس ، نخست وزیر از تئاتر سیاسی برخوردار است و “ایده شکل گیری اتحادیه اروپا را دوست دارد”

دومبوس اضافه کرد ، فیدز در واقع به عنوان یک حزب مترقی ، جوان مدار در اواخر دهه 1980 شروع به کار کرد ، اما پس از آن فضای سیاسی تغییر کرد و حزب خلا in سمت راست را پر کرد.

دومبوس گفت: “هر چه بیشتر ، آنها افراط می شوند ، و اظهاراتی نه تنها در مورد افراد LGBT ، بلکه در مورد بی خانمان ها ، روما ، یهودیان ، مهاجران و پناهجویان نیز وجود دارد.” “استراتژی آنها این است که دشمن را اختراع کنند ، یک کمپین در اطراف آن ایجاد کنند و یک قانون تصویب کنند و سپس به ما بگویند که چگونه آنها ما را از فاجعه نجات دادند.”

NBC Out را دنبال کنید توییتر، فیس بوک و اینستاگرام
منبع: meditation-news.ir