[ad_1]

رئیس جمهور منتخب جو بایدن روز دوشنبه اعلام کرد ویلیام برنز ، دیپلمات سابق کار خود را به عنوان رئیس آژانس اطلاعات مرکزی انتخاب کرده است.

بایدن در بیانیه ای گفت: “مردم آمریكا به عنوان مدیر بعدی سیا ما با او آرام خواهند خوابید.”

سفیر سابق در روسیه و اردن ، برنز آخرین نامزد اصلی بایدن است که 9 روز بعد روی کار می رود. وی اخیراً به عنوان معاون وزیر خارجه در زمان باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا خدمت کرد و پست های دیپلماتیک دیگری را نیز به مدت سه دهه در دولت های جمهوری خواه و دموکرات بر عهده داشت.

بایدن گفت: “بیل برنز یک دیپلمات نمونه با دهه ها تجربه در صحنه جهانی است که مردم و کشور ما را در امنیت و امنیت نگه می دارد.” “او اعتقاد عمیق من دارد که هوش باید غیرسیاسی باشد و متخصصان فداکار اطلاعاتی که در خدمت ملت ما هستند شایسته تشکر و احترام ما هستند.”

به گفته تیم بایدن ، در صورت تأیید ، او اولین دیپلمات در حرفه خود خواهد بود که به عنوان مدیر CIA خدمت می کند.

برنز که به زبان های روسی ، عربی و فرانسوی صحبت می کند ، پس از 33 سال در سال 2014 از خدمت خارج شد و تنها دومین دیپلمات تاریخ است که معاون وزیر امور خارجه می شود. به گفته تیم بایدن ، وی همچنین در تعدادی از پست های امنیت ملی در پنج دولت ریاست جمهوری خدمت کرده است.

پس از بازنشستگی از خدمات خارجی ، برنز به عنوان رئیس بنیاد کارنگی برای صلح بین المللی ، یک اتاق فکر برای روابط بین الملل مستقر در واشنگتن ، منصوب شد.

وی در دانشگاه لاسال فیلادلفیا و دانشگاه آکسفورد انگلیس تحصیل کرده است.

این خبر کوتاه است لطفاً برای جزئیات دوباره بررسی کنید.

[ad_2]

منبع: meditation-news.ir