ایالات متحده به دلیل سرکوب علیه اویغورها پنبه منطقه چین را مسدود می کند

[ad_1]

واشنگتن – دولت آمریكا روز چهارشنبه اعلام كرد كه در بزرگترین عملیات تاكنون برای تحت فشار قرار دادن حزب كمونیست بر علیه مبارزات علیه اقلیت های قومی ، واردات پنبه و گوجه فرنگی را از منطقه اویغور چین متوقف خواهد كرد.

مقامات گفتند که گمرک و مرزبانان با استفاده از اختیارات خود مانع تولید مشکوک به تولید زور برای محافظت از پنبه ، گوجه فرنگی و محصولات مرتبط از منطقه سین کیانگ در شمال غربی چین می شوند.

سین کیانگ یک تامین کننده عمده جهانی پنبه است ، بنابراین خرید می تواند تأثیر قابل توجهی در تجارت بین المللی داشته باشد. دولت ترامپ در حال حاضر واردات از شرکت های کار اجباری منفرد در منطقه را مسدود کرده است و ایالات متحده مقامات حزب کمونیست را که نقش برجسته ای در این کارزار دارند تحریم کرده است.

این دستور فشار اقتصادی را نه تنها بر چین ، بلکه خرده فروشان بزرگ جهان را نیز وارد خواهد کرد ، زیرا آنها سهواً یا در غیر این صورت کالاهای تولید شده توسط انسان را تحت شرایط مشابه برده داری مدرن وارد می کنند.

اسکات نوا ، مدیر اجرایی کنسرسیوم حقوق کارگران که شامل گروه های کارگری و حقوق بشری است ، گفت: “هر مارک جهانی پوشاک که شین جیانگ را ترک نکرده یا قصد دارد خیلی سریع آنجا را ترک کند ، از یک فاجعه معتبر و معتبر برخوردار است.” “روزهایی که هر برند اصلی لباس می تواند با خیال راحت از پنبه سین کیانگ استفاده کند ، مدتهاست که گذشته است.”

این کنسرسیوم تخمین می زند که این ممنوعیت در ایالات متحده حدود 20 درصد از منابع جهانی پنبه را تحت تأثیر قرار دهد.

برخی از بخشهای خصوصی با نظم منطقه ای مخالفت کرده و می گویند که این امر می تواند تولیدکنندگان قانونی را مجازات کند و به همین دلیل اطمینان از عدم ورود مواد اولیه آلوده به زنجیره تأمین دشوار است. این امر به ویژه در مورد پنبه چینی که از آن برای تهیه لباس برای صادرات به کشورهای دیگر مانند بنگلادش و ویتنام استفاده می شود ، صدق می کند.

برنامه اخبار NBC را برای اخبار و سیاست های فعلی بارگیری کنید

به گفته برندا اسمیت ، دستیار کمیساریای اجرایی خدمات گمرک و تجارت مرزی ، ایالات متحده سال گذشته حدود 9 میلیارد دلار کالای پنبه ای از چین وارد کرده است. این شامل محصولات شخص ثالث نیست.

اسمیت گفت: فقط 10 میلیون دلار محصولات گوجه فرنگی سال گذشته از چین وارد ایالات متحده شده است.

در ماه نوامبر ، ایالات متحده کالاهای شرکتی را که حدود یک سوم تولید پنبه در منطقه اویغور و حدود 6 درصد از کل پنبه در سراسر جهان را کنترل می کند ، مسدود کرد. اسمیت گفت ، براساس این دستور ، CBP با بیش از 2 میلیون دلار از ورود 43 محموله به ایالات متحده جلوگیری كرد.

کن کوچینیلی ، سرپرست دبیر وزارت امنیت داخلی ، در یک کنفرانس تلفنی با خبرنگاران برای اعلام آخرین اقدام گفت: “هدف نهایی این است که چین این اقدامات وحشتناک را کنار بگذارد.”

یک کشاورز پنبه را به سین کیانگ می برد.فایل عکسهای چین / تصاویر گتی

چین بیش از 1 میلیون نفر ، از جمله اویغورها و دیگر گروه های قومی مسلمان را در یک شبکه گسترده از اردوگاه های کار اجباری زندانی کرده است. به عنوان بخشی از یک کار جذب در منطقه ای که ساکنان آن از نظر قومی و فرهنگی با اکثریت چینی هان متفاوت هستند ، علاوه بر کار اجباری ، مورد شکنجه ، عقیم سازی و تلقین سیاسی قرار گرفته اند.

گزارش کار آسوشیتدپرس در مورد محصولات مختلف وارد شده به ایالات متحده ، از جمله لباس و کالاهای الکترونیکی مانند دوربین ها و مانیتورهای رایانه ، مربوط به کار اجباری اویغور است. اسمیت و مارک مورگان ، مسئول کمیساریای CBP ، رسانه ها و سازمان های غیردولتی را با ارائه اطلاعاتی که منجر به تلاش برای جلوگیری از واردات می شود ، اعتبار می دانند.

چین اتهامات سو abuseاستفاده از حقوق و کار اجباری را انکار می کند و می گوید هدف این کار فقط ارتقا development توسعه اقتصادی و اجتماعی در منطقه و از بین بردن رادیکالیسم است. وی همچنین انتقاد از آنچه را امور داخلی خود می داند رد می کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه ژائو لیجیانگ روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری در مورد این موضوع س askedال شد و گفت که مردم در سین کیانگ داوطلبانه قرارداد می بندند و حقوق می گیرند. وی گفت: “به اصطلاح کار اجباری چیزی نیست جز دروغی که توسط برخی نهادها و افراد خاص در کشورهای غربی ساخته شده است.”

اقدام ایالات متحده آخرین و بزرگترین تلاش برای تحت فشار قرار دادن چین برای پایان کارزار است. کانادا و دولت انگلیس اخیراً گفتند که آنها نیز گامهایی را برای جلوگیری از ورود کالاهای آلوده به کار اجباری به کشورهایشان برمی دارند.

در گذشته ، گمرک و مرزبانان کل خطوط تولید و مناطق را با ممنوعیت واردات ، از جمله صدور دستور علیه پنبه از ترکمنستان در سال 2018 و طلا از معادن صنایع دستی در جمهوری دموکراتیک شرقی کنگو در سال 2019 ، هدف قرار داده اند.

[ad_2]

منبع: meditation-news.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetMobil Ödeme bozdurma