او یک موسسه ایرلندی یک خوکچه هندی بود. حالا او به عدالت امیدوار است.

[ad_1]

چهار دهه پس از ترک خانه مادر و نوزادی از بسبورو در کورک ، ایرلند ، ماری استید کشف وحشتناکی کرد. هنگامی که کودک بود ، او بخشی از آزمایش واکسن “بسیار غیراخلاقی” بود.

سوابق پزشکی وی به NBC News نشان داد که از 5 ماهگی ، حداقل سه بار با یک آزمایش آزمایش واکسینه شده است تا از دیفتری ، سرفه سیاه ، کزاز و فلج اطفال جلوگیری کند. استید که اکنون 60 سال دارد ، بعداً فهمید که این واکسن بدون اطلاع مادر متولد وی که وی در 18 ماه اول زندگی خود در بسبورو با او زندگی کرده بود ، تزریق شده است.

گفته می شود حداقل ده ها کودک دیگر در خانه های زایمان و نوزادان ، موسسات کلیسایی ایرلند که قبلاً برای زنان مجرد و فرزندانشان تعطیل نشده بود ، بخشی از آزمایشات مشابه در همین مدت بوده اند. مانند استید ، دیگران که با مادرانشان به دنیا آمدند ، فهمیدند که رضایت والدین برای مشارکت آنها وجود ندارد.

“از نظر علمی ، من می فهمم که هیچ گروه تحقیق کامل تری نسبت به گروهی از کودکان اسیر وجود ندارد. اما این به پروتکل های اخلاقی زیادی احتیاج دارد و این فقط رعایت نمی شود “. استید که توسط بسبورو از یک خانواده آمریکایی پذیرفته شد ، گفت. “خواه این یک جهل محض باشد یا” ما در مورد آنچه که با این بچه ها اتفاق می افتد بحث نمی کنیم “، این قسمت هنوز من را عصبانی می کند.”

ماری استید ، درست ، با دو کودک دیگر که در آوریل 1961 در بسبورو زندگی می کردند.با مجوز از ماری استید

روز سه شنبه ، کمیسیون تحقیق ایرلند در مورد خانه های مادران و نوزادان و برخی از موضوعات مرتبط ، گزارش مورد انتظار در مورد سو ab استفاده های مختلف در خانه ها را منتشر خواهد کرد. انتظار می رود در این گزارش جزئیات آزمایشات واکسیناسیون ارائه شود ، که برای اولین بار با بازماندگان ، خانواده های آنها و مردم به اشتراک گذاشته می شود.

این خانه ها از زمان کشف در سال 2014 یک قبر دسته جمعی بدون علامت در خانه دیگری از مادران و نوزادان ایرلندی در توام ، شهرستان گالوی ، جایی که نزدیک به 800 کودک در فاصله سال های 1925 تا 1961 جان خود را از دست دادند ، موضوع تحقیق یک ساله بوده است.

شش گزارش موقت کمیسیون منتشر شده است. در آنها ، کمیسیون نتیجه گرفت که بسیاری از کودکان در اثر سو تغذیه و سایر بیماریهای قابل پیشگیری جان داده اند. بعضی اوقات بدن آنها برای تحقیقات آناتومیکی به دانشگاه ها ارسال می شد.

استید ، که اکنون در روتر گلن ، ویرجینیا زندگی می کند و پس از کار در بانکداری و دانشگاهی در یک مرکز آبگرم روزانه کار می کند ، گفت: “گزارش نهایی ، به ویژه تمام جزئیات مربوط به آزمایش واکسن ،” مدت زمان زیادی گذشته است “. وی کار خود را در زندگی انجام داده است تا روشهای غیرانسانی زنان مجرد ایرلندی و فرزندان آنها را روشن کند.

ماری استیدبا مجوز از ماری استید

استید امیدوار است که کسی که هنوز در آزمایش واکسن شرکت کرده است ، از جمله محققان ، داروسازان یا راهبه هایی که بسبورو را اداره می کردند ، پاسخگو باشد.

وی گفت ، جرم اصلی آنها رفتار با ساکنان خانه ها “کمتر از بقیه افراد جامعه” بود – که باعث شد بسیاری از بازماندگان ، مانند خودش ، زخم های عاطفی پایدار داشته باشند.

استید گفت: “در آن زمان در ایرلند ، این فقط قابل قبول ارزیابی می شد.” “اگر شما یک زن مجرد یا کودکی بودید که در نتیجه یک رابطه خارج از ازدواج بود ،” فراتر از “بودید ، زیرا این همان چیزی است که کلیسا به مردم آموخته است.

واکسنی که وی دریافت کرد توسط Burroughs Wellcome ، یک شرکت دارویی تولید شد که بعداً با GlaxoSmithKline ادغام شد. استید از طریق درخواست آزادی اطلاعات با GlaxoSmithKline در سال 2011 تأیید کرد که وی گلوله را دریافت کرده است. او تأییدیه دریافت شده را با NBC News به اشتراک گذاشت.

یک ملت با گذشته شرم آور خود روبرو است

استید وقتی شروع به جستجوی سوابق پزشکی خود در دهه 1990 کرد ، متوجه شد که درگیر این روند است.

سوابق نشان می دهد که وی آخرین شلیک خود را اندکی قبل از اعزام به مادر خوانده اش در فیلادلفیا در اواخر سال 1961 دریافت کرده است. وی گفت که خانواده هیچ ایده ای ندارند که وی در آزمایش واکسن شرکت کرده است.

GlaxoSmithKline از اظهار نظر در مورد سوابق فردی خودداری کرد و در مورد تحقیقات قبل از انتشار گزارش اظهار نظری نکرد ، اما در بیانیه ای به NBC News گفت که “با کمیسیون همکاری کامل داشته و کپی اسناد مربوطه را از بایگانی های تاریخی خود ارائه کرده است.”

خواهران قلبهای مقدس مسیح و ماری ، دستور کاتولیک روم که بر مادر و نوزاد در بسبورو حکمرانی می کند ، گفتند که آنها نیز برای انتقال اطلاعات با کمیسیون همکاری می کنند. آنها از اظهار نظر در مورد ادعاهای فردی خودداری کردند.

در مورد آزمایش واکسن ، پرستاران در نامه ای به NBC News گفتند که آنها “اطلاعاتی برای حمایت از ادعای مطرح شده در تحقیق شما” ندارند.

استید اعتقاد ندارد که وی از روندی که طی کرده نتیجه فیزیکی داشته است. در سال 2014 ، پزشکی که آزمایشات را در خانه های مادر و نوزاد انجام داد ادعا کرد که واکسن ها به هیچ یک از کودکان درگیر آسیب نمی رساند. NBC News نمی تواند این ادعا را تأیید کند.

ادعاها در مورد خانه های اداره شده توسط راهبه ها باعث شرمساری عمیق یک کشور غرق در کاتولیک شد. اگرچه این کمیسیون توانایی اعطای غرامت مالی به قربانیان یا خانواده های آنها را ندارد ، اما بسیاری امیدوارند که دولت ایرلند اقدامی انجام دهد.

مایو اورورک ، استاد حقوق بشر در دانشگاه ملی ایرلند ، گالوی و مدیر مشترک پروژه قبیله گفت: “اولین قدم دولت باید دسترسی کامل مردم به اطلاعات خودشان باشد.” ، یک ابتکار عمل خوب که مدارکی را برای کمیسیون جمع آوری می کرد و از طرف مادران و فرزندانشان حمایت می کرد.

“مردم حق دارند حقیقت – حق دانستن اینکه آنها چه کسانی هستند ، چه اتفاقی برای آنها افتاده است ، چه اتفاقی برای نزدیکان گمشده آنها افتاده است. وی گفت: “این یک الزام کاملا اساسی است که دولت باید قبل از منطقی یا صداقت هر نوع خسارت دیگر ، آن را برآورده کند.”

این کمیسیون بر تاریخچه 14 خانه زایمان و چهار خانه در ایرلند از سال 1922 تا 1998 تمرکز دارد. همه آنها قبل از شروع تحقیقات بسته شدند.

ماری استید به همراه مادر متولدش ژوزفین باست در سال 2010.با مجوز از ماری استید

استید گفت که احساس می کرد مثل یک خوکچه هندی است و از اینکه مادر تولد وی ، جوزفین باست ، هرگز در مورد دادگاه به او گفته نشده ، عصبانی است.

باست در 26 سالگی به دنیا آمد. هنگامی که استید در سال 2002 با باست پیوست ، باست به او گفت که احساس می کند مجبور به انتخاب فرزندخواندگی است ، اما از راهبه ها خواست دخترش را به خانواده ای آمریکایی بفرستند تا استید کمتر در حاشیه ایرلندی ها قرار بگیرد. جامعه ای که خودش داشت. استید و باست تا زمان مرگ باست در سال 2013 از یک رابطه نزدیک برخوردار بودند.

مشخص نیست که آیا هیچ یک از گزارش های موقت کمیسیون منجر به این اتهامات شده است یا خیر. استید امیدوار است که گزارش نهایی روز سه شنبه گزارش شود.

وی گفت: “اگر افراد زنده ای باشند كه بتوانند از نظر جنایات پاسخگو باشند ، امیدوارم كه به دلیل راهبه ، كشیش یا اعضای دولت بودن تحت پیگرد قانونی قرار بگیرند ، مجازات شوند و دیگر اجازه فرار ندهند.”

[ad_2]

منبع: meditation-news.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetMobil Ödeme bozdurma