او می خواهد بیرون برود. او مطمئن نیست. هنگ کنگ تقسیم می شود که چین دست خود را محکم می کند.


افراد در این داستان از ترس مجازات برای مصاحبه با موضوعات حساس سیاسی ، با این شرط که مشخصات کامل آنها فاش نشود ، با NBC News صحبت کردند ، بنابراین فقط از نام پدرشان استفاده شد.

هنگ کنگ – مانند داستان های عاشقانه در سراسر جهان ، داستان های آنها با یک برخورد تصادفی آغاز شد.

یین که متوجه شد چه کسی شخصیتی آشنا در موتورسیکلت در نزدیکی خانه اش در هنگ کنگ است ، برای مرد دست تکان داد. وقتی مرد کلاه ایمنی خود را برداشت ، متوجه شد که این دوست او نیست. اما این دو نفر شروع به گپ زدن کردند و یک اشتباه شرم آور به یک غافلگیری جالب تبدیل شد.

با گذشت روزها و هفته ها ، یین فهمید که مرد چونگ مهربان است. او دوست دارد که او سعی دارد به افراد مسن در روستای خود در مورد کلاهبرداران احتمالی هشدار دهد. چونگ که شدت آرامش او با انفجار یین در تضاد است ، جذب خلاقیت او می شود.

اکنون ، 10 سال بعد ، یین و چونگ در یک آپارتمان با سوم ، دختر 9 ساله خود ، یک طوطی خاکستری ، یک گربه سفید و یک همستر به اندازه کف دست مشترک هستند. اما با وجود خاطرات ، موجودات و تعهداتی که آنها را بهم پیوند می دهد ، ازدواج آنها توسط همان نیروهایی که هنگ کنگ را تقسیم می کنند ، از هم پاشیده است.

برای یین 46 ساله کافی است: او مصمم است که آنجا را ترک کند و خانواده اش را با خود ببرد.

از ژوئن 2019 ، او تقریباً در همه تظاهرات گسترده ضد دولتی برای فلج کردن شهر شرکت داشت. از طرف دیگر ، چونگ 49 ساله اعتراض به دولت های هنگ کنگ و چین را “خیانت” می داند.

یین با لباس شیک و مشکی گفت: “طرز تفکر و نگرش های سیاسی ما بسیار متفاوت است ، که منجر به درگیری های زیادی می شود.”

او که یک فنجان قهوه سیاه در دست داشت ، در اتاق نشیمن آپارتمان 400 متری این زوج در یکی از شلوغ ترین محله های هنگ کنگ صحبت می کند. ناامیدی او قابل لمس است و او بارها و بارها به موضوع بازمی گردد.

وی با اشاره به اتهامات وحشیانه پس از سرکوب معترضین توسط پلیس گفت: “او یک افسر سابق پلیس است ، بنابراین حاضر نشد انگشت به آنها نشان دهد.” آنچه بعد از آن برای خانواده اتفاق می افتد ، همه ارتباطی به سیاست دارد.

پکن اخیراً با توافق نامه ای که قول داده بود آزادی های منحصر به فرد خود را برای 50 سال حفظ کند ، کنترل هنگ کنگ ، مستعمره سابق انگلیس را که در سال 1997 بخشی از چین شد ، تقویت کرد. اما از سال 2019 ، اعتراضات گسترده ضد دولتی باعث فلج شدن قلمرو شده است و یک قانون امنیت ملی بسیار جنجالی در ماه ژوئیه وضع شد که به پکن اجازه می داد کسانی را که به نظر خود خرابکارانه و ناآرام است زندانی کند.

این مسئله به علوفه ای برای جنگ ژئوپلیتیک بین ایالات متحده و چین تبدیل شده است ، واشنگتن بارها پکن را برای سخنرانی در برابر معترضین به دست گرفت.

جنبش دموکراسی خواهی شاهد درگیری های مکرر بین پلیس و معترضان بوده است. تظاهرکنندگان کوکتل مولوتف را پرتاب می کردند و ایستگاه های مترو را خراب می کردند ، در حالی که پلیس با گاز اشک آور ، گلوله های لاستیکی و حتی در بعضی مواقع به آنها پاسخ می داد.

حتما بخوانید:
حکم دادگاه کره جنوبی در مورد ژاپن برای جبران خسارت "زنان راحت" توکیو را عصبانی می کند

در 11 نوامبر ، تقریباً همه معاونان طرفدار دموکراسی خواهی وی در اعتراض به استعفا استعفا دادند ، زیرا این شهر گفت که چهار نفر از آنها تهدیدی برای امنیت ملی هستند. این منجر به استعفا های گسترده بلوک مخالف شد که در واقع یک مجلس قانونگذاری با مهر و موم لاستیک ایجاد کرد. ایالات متحده تحریم ها علیه شخصیت های برجسته دولت هنگ کنگ و آژانس های دولتی مرتبط چین را دنبال کرده است.

در ابتدا ، درگیری باعث شد که یین حتی عزم بیشتری برای مبارزه برای آزادی های در حال مرگ در این سرزمین پیدا کند. در همین حال ، ارادت چونگ به چین همچنان پابرجاست.

“پسر چینی”

چونگ که اکنون مهندس است ، نسبت به همسر خود متواضع تر است و از ترس اینکه مبادا یکی از بحث های مکرر آنها را برانگیزد ، عموما تمایلی به اشتراک نظرات خود ندارد.

همچنین وقتی دیگری در اتاق است ، او در مورد این مسائل ظریف صحبت نمی کند ، اما وقتی یینگ به طور خلاصه دور می شود ، صحبت می کند.

“دموکراسی واقعی نیست – آیا می توانید به من بگویید کدام کشور در جهان می تواند دموکراسی واقعی را تحقق بخشد؟” چونگ میگه “هر سیستم موافقان و مخالفان خود را دارد ، بنابراین من نمی دانم که دولت های دیگر چگونه از دولت های هنگ کنگ یا چین بهتر هستند.”

پس از حمله معترضین در مقابل ایستگاه پلیس کوای چونگ در هنگ کنگ در تاریخ 31 ژوئیه 2019 ، یک مرد خونریزی توسط پلیس منتقل شد. پرونده وینسنت U / AP

وی گفت: “من یک هنگ کنگی چینی هستم و باید از قوانین چین پیروی کنیم.” “هنگ کنگ مانند پسر چین است.”

چونگ دلیل دیگری را پیرامون دلیل بهتر اطاعت از مقامات ، صرف نظر از نظرات فردی افراد ، مطرح می کند.

وی می گوید: “اگر خداوند به کسی اجازه دهد یک شهر یا کشور را اداره کند و او مرتکب اشتباه شود ، خدا قضاوت او را خواهد داشت. “من جرات نمی کنم کسی شوم که مدیر را قضاوت می کند ، زیرا من خدا نیستم.”

چونگ بعد از گفتن ترانه خود به تمرین ساکسیفون رفت. به زودی موسیقی آرام آپارتمان را پر می کند.

یین برمی گردد ، در صندلی اتاق ناهار خوری آغوش می کشد و در مورد عشقش به هنگ کنگ و چین صحبت می کند و اینکه چرا این انگیزه باعث شده تا او در اعتراض به میلیون ها نفر بپیوندد.

وی گفت: “ما آن را دوست داریم و می خواهیم سیستم را بهبود ببخشیم ، بنابراین از آن انتقاد می کنیم”.

برنامه NBC News را برای اخبار و سیاست های فعلی بارگیری کنید

یین ، یک کارآفرین موفق ، برای نشان دادن حمایت از معترضان دستگیر شده در تظاهرات های متعدد و همچنین جلسات دادگاه شرکت کرده است. اما چندی پیش ، او در طرف دیگر طیف سیاسی بود.

وی گفت: “در سال 2014 ، من با همسرم در یک صفحه بودم و معترضان به دموکراسی را به ایجاد هرج و مرج متهم کردم.”

حتما بخوانید:
خریدار ظروف مسی

اما امسال ، جنبش موسوم به چتر بحث های زیادی را با پسر عموهای جوانش به راه انداخته است. او می گوید ، و این چشمان او را باز کرد.

یین می گوید که چگونه هنگام اعتراض در سال 2019 در جزیره هنگ کنگ ، او به یک زن جوان معترض کمک کرد تا با در دست گرفتن دست خود و تظاهر به عدم حضور در تظاهرات ، از بررسی پلیس درگیری جلوگیری کند. این کمک می کند که سن افراد به طور کلی معمولاً طرفدار پکن یا حداقل از نظر سیاسی بی روح هستند.

او می گوید: “عرق کف دستش را احساس کردم و کمی لرزید.” “من می دانستم که باید از او محافظت کنم.”

ارزش های “سلب شده”

اگرچه او هنوز از معترضان حمایت می كرد ، اما یین ناامید شد و اخیراً تصمیم گرفت آپارتمان این خانواده را بفروشد و هنگ كنگ را ترك كند – احتمالاً به انگلیس.

وی گفت: “این شهر مانند گذشته نیست – كم كم ارزش های ما از قاره جهان دور می شود. هنگ كنگ از گذشته گذشته به خصوص از نظر حاكمیت قانون و سیستم حقوقی ما هنگ كنگ نیست.”

او بیشترین نگرانی را در مورد تحصیلات دخترش دارد. در ماه اکتبر ، معلوم شد که معلمی در حال استفاده از مطالب آموزشی مربوط به فعالان استقلال است که باعث ترس وی شده است ، به دلیل سو a رفتار حرفه ای اخراج شده است.

معترضان دموکرات در هونگ کنگ در تاریخ 17 آگوست 2019 راهپیمایی می کنند. یین گفت: “در سال 2014 ، من در همسر همسرم قرار گرفتم و معترضان به دموکراسی را به ایجاد هرج و مرج متهم کردم.”فایل Kin Cheung / AP

یین به سام گفت: “من می خواهم که او انتقادی باشد.” “بعضی اوقات او را به اعتراض می کشاندم تا بتواند خودش تصمیم بگیرد که چه چیزی درست است و چه چیزی نه.”

او می گوید ، و این نوع “تفکر انتقادی” در هنگ کنگ جدید تشویق نمی شود.

یین گفت: “اگر او در اینجا بماند ، یا از یك محیط طرفدار چین بسیار ناامید خواهد شد و یا توسط مدارس شستشوی مغزی می شود تا كورکورانه وطن پرست باشد.” “او از هر جهت خوشحال نخواهد شد.”

چونگ با همسرش در مورد سیاست مخالف است ، اما چونگ می گوید برای یافتن تحصیلات بهتر برای سام حاضر است همه چیز را رها کند. در پایان ، خانواده در درجه اول قرار می گیرند ،

وی گفت: “ما یک خانواده هستیم و فارغ از هر چیزی به هم خواهیم چسبید.”

بعداً یین می گوید شوهرش امیدوار است پس از حرکت از جنگ بر سر سیاست منصرف شود.

یک جمع تند و تیز از اتاق او فریاد زد: “البته انگلیس!”

انگلستان واقعاً در بین بهترین گزینه های آنها برای مهاجرت است ، زیرا آنها برخی از اقوام خود را در این کشور دارند. این خانواده به همراه حدود 350،000 نفر دیگر از هنگ کنگرها دارای گذرنامه ملی انگلیس هستند که به دارندگان اجازه می دهد تا به تابعیت انگلیس در بیایند و به آنها اجازه می دهد به مدت 5 سال در انگلیس با فرصت کار یا تحصیل اقامت کنند. انگلستان هجوم عظیمی از برنامه های گذرنامه دارد و ترس از مهاجرت گسترده از قلمرو سابق خود را افزایش می دهد.

اما اگرچه یین و چونگ برنامه ریزی می کنند که هرچه زودتر آنجا را ترک کنند ، اما احتمالاً سال آینده ، هنوز پاره شده است.

او گفت: “اگر دوریس نبود ، من می خواستم بمانم.” “مطمئن نیستم که واقعاً می توانم جوانانی را که برای آینده خود بسیار سخت می جنگند کنار بگذارم.”


منبع: meditation-news.ir