اولین بارش شهابی در سال 2021 این آخر هفته به اوج خود می رسد

[ad_1]

بارش شهاب سنگی Quadrantid که یکی از قوی ترین منظره های آسمان است اما دیدن آن گاهی اوقات دشوار است ، قرار است شنبه شب به اوج خود برسد و اولین بارش شهابی در سال 2021 است.

بارش سالانه شهاب سنگ به دلیل “شهاب های درخشان حاصل از گلوله آتشین” شهرت دارد و طبق گفته ناسا “یکی از بهترین بارش های شهابی سالانه” است.

به گفته EarthSky ، امسال یک ماه درخشان و درخشان می تواند تشخیص شهاب سنگ ها را که معمولاً آسمان تاریک شب را روشن می کنند ، دشوار کند. هنوز هم ارزش دیدن آسمان ها برای تماشای نمایش نور سالانه را دارد.

آنچه شما باید در مورد بارش شهابی باران Quadrantid در سال 2021 بدانید اینجاست:

چه عواملی باعث بارش شهابی Quadrantid می شود

کوادرانتیدها بارش شهابی معمولی نیستند. به گفته ناسا ، در حالی که بیشتر بارش های شهاب سنگ در اثر سوختن قطعات کوچک بقایای ستاره های دنباله دار هنگام ورود به جو زمین ایجاد می شود ، اما تصور می شود که چهار شاخه ها توسط بقایای سیارک یا یک “ستاره دنباله دار سنگی” ایجاد می شوند.

این مسیرهای باقیمانده هر ساله با جو زمین تماس می گیرند ، جایی که می سوزند و عینک های رنگی در آسمان شب ایجاد می کنند.

چه موقع تماشا کنید

سازمان شهاب سازی بین المللی پیش بینی کرده است که این اوج در 3 ژانویه در ساعت 14:30 به وقت محلی باشد ، به این معنی که مردم در آمریکای شمالی بیشترین شانس دیدن روح را در ساعات قبل از طلوع 3 ژانویه دارند.

در حالی که بعضی از بارش های شهابی در روزها به اوج خود می رسند ، چهارگوشه ها پنجره چند ساعته دارند و مشخص است که دقیقاً طبق برنامه ظاهر نمی شوند.

نحوه مشاهده Quadrantids

Quadrantids طرفداران نیمکره شمالی است. انجمن شهاب سازی آمریکا توصیه می کند که مردم “به سمت ربع شمال شرقی آسمان روی آورند و نمای شما را تقریباً از نیمه به آسمان متمرکز کنند.”

این گروه در یک پست وبلاگ توضیح داد: “در این راستا ، شما قادر خواهید بود که شهاب ها را از هر جهت از پرتو بیرون می آوریم. این امر باعث می شود که تفکیک شهاب های چهارگوش و تصادفی از سایر منابع آسان شود.”

چه انتظاری از اولین بارش شهابی در سال 2021 دارد

به گزارش AccuWeather ، نمایش امسال ممکن است به اندازه سالهای گذشته درخشان نباشد ، اما ممکن است در طول اوج هر ساعت تا 100 شهاب سنگ در آسمان وزوز داشته باشد. با این حال ، رسانه گفت مردم بیشتر احتمال دارد که فقط یک چهارم اقدامات را ببینند.

انتظار می رود دوش سال آینده حتی بهتر شود. انجمن شهاب سازی آمریکا اعلام کرده است که انتظار می رود ربع ها در 22 ژانویه در ساعت 21:00 بدون ماه به اوج خود برسند. این لحظه مخاطبان عاشق آسمان در آسیا را دوست خواهد داشت.

[ad_2]

منبع: meditation-news.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetMobil Ödeme bozdurma