انگلیس خواستار توافق Brexit با مذاکرات تجاری است که چند روز قبل از پایان مهلت قانونی بسته شده است


لندن – شرکت های انگلیسی کامیون ، سوپرمارکت و سایر مشاغل از دولت خواستند که در آخرین لحظه معامله تجاری با اتحادیه اروپا منعقد کند ، در حالی که رهبران هر دو کشور به شهروندان خود گفتند که برای فاجعه سال نو در روابط تجاری بین انگلیس و اتحادیه اروپا آماده شوند.

نخست وزیر انگلیس ، بوریس جانسون گفت که “مذاکرات” در مورد روابط اقتصادی جدید ، که از اول ژانویه به اجرا در می آیند ، “به احتمال زیاد” شکست خواهد خورد.

جانسون و رئیس کمیسیون اروپا اورسولا فون در لاین روز یکشنبه را به عنوان آخرین مهلت برای تصمیم گیری در مورد ادامه صحبت یا آماده شدن برای استراحت بدون معامله تعیین کردند.

فون در لاین روز جمعه در اجلاس اتحادیه اروپا در بروکسل گفت: “ما هنوز راه حل هایی برای غلبه بر اختلافات خود پیدا نکردیم.” “روز یکشنبه ، ما تصمیم خواهیم گرفت که آیا مفاد توافق نامه را داریم یا نه.”

به هر صورت ، در کمتر از سه هفته ، این آغاز جدیدی برای دوستان قدیمی خواهد بود.

انگلیس در تاریخ 31 ژانویه اتحادیه اروپا را ترک کرد ، اما در دوره انتقالی که تا پایان سال ادامه دارد ، به قوانین اتحادیه ادامه داد.

ماهها گفتگو در مورد یک معامله تجاری آینده نتوانسته است شکافها را در سه موضوع برطرف کند – حقوق ماهیگیری ، قوانین رقابت عادلانه و مدیریت اختلافات در آینده.

اگرچه هر دو طرف خواهان معامله هستند ، اما دیدگاههای اساسی آنها درمورد آنچه که دلالت دارد ، متفاوت است.

اتحادیه اروپا می ترسد که انگلیس استانداردهای اجتماعی و زیست محیطی را پایین آورده و پول عمومی را به صنایع انگلستان منتقل کند و به یک رقیب اقتصادی با تنظیم سطح پایین آستانه اتحادیه تبدیل شود. دولت انگلیس می گوید اتحادیه اروپا در تلاش است انگلیس را به مدت نامحدود به قوانین اتحادیه ملزم کند ، به جای اینکه با آن به عنوان یک کشور مستقل رفتار کند.

حتما بخوانید:
میل سوپاپ برای تقویت پژو Xu7

برنامه NBC News را برای اخبار و سیاست های فعلی بارگیری کنید

وزیر فرهنگ انگلیس ، الیور داودن روز جمعه گفت که این معامله “90 درصد راه رسیدن به آنجا است” ، اما دولت به هیچ وجه توافق را نمی پذیرد.

جدایی بدون معاملات منجر به تعرفه های یک شبه و موانع دیگری خواهد شد که به هر دو طرف آسیب می رساند ، اگرچه اکثر اقتصاددانان معتقدند که اقتصاد انگلیس ضربه بزرگتری را متحمل خواهد شد زیرا انگلیس تقریبا نیمی از تجارت خود را در این اتحادیه تشکیل می دهد.

قبل از پایان مهلت مقرر تا پایان سال ، در حال حاضر کامیون های عقب بسیار طولانی در هر دو طرف کانال انگلیس وجود دارد ، زیرا شرکت های انگلیسی در تلاشند سهام اضافی در صورت ایجاد اختلال فراهم کنند.

دفتر پاسخگویی بودجه انگلیس می گوید Brexit بدون معامله علاوه بر خسارات ناشی از بیماری همه گیر ویروس کرونا ، تولید ناخالص داخلی انگلیس را در سال 2021 2٪ کاهش می دهد.

بر اساس اعلام کنسرسیوم خرده فروشی انگلیس ، سوپرمارکت ها می گویند که قیمت مواد غذایی افزایش می یابد ، انتظار می رود 85 درصد مواد غذایی وارداتی از اتحادیه اروپا با تعرفه های بیش از 5 درصد مواجه شود.

اتحادیه اروپا برای تسکین برخی از شوک های ناشی از انشعاب بدون توافق ، اقدامات اضطراری را برای اطمینان از تداوم ترافیک هوایی و جاده ای برای شش ماه پس از 1 ژانویه پیشنهاد کرده است. همچنین پیشنهاد می شود صیادان دسترسی به آب را حفظ کنند. دیگری تا یک سال.

حتما بخوانید:
گارانتی گوشین ایفون

این برنامه ها به پیشنهادات مشابه انگلیس بستگی دارد. دولت انگلیس گفته است که این پیشنهادات را با دقت بررسی می کند.


منبع: meditation-news.ir