انگلیس اولین کشوری است که واکسن BioNTech-Pfizer را که از نظر بالینی تأیید شده است ، راه اندازی می کند


لندن – روز سه شنبه ، 334 روز پس از اولین گزارش مرگ Covid-19 در چین ، مارگارت کینان ، 90 ساله ، اولین فردی در جهان است که واکسن تأیید شده از نظر بالینی را دریافت می کند.

این یک لحظه مهم در مبارزه جهانی با مخرب ترین همه گیر در 100 سال گذشته بود. با تأیید و تحویل واکسن BioNTech-Pfizer ، انگلیس در مسیری قرار دارد که احتمالاً طی هفته های آینده توسط آمریکا و اروپا دنبال خواهد شد.

كینان كه این واكسن را در بیمارستان دانشگاه كاونتری در میانه های انگلیس دریافت كرد ، گفت: “من احساس می كنم كه به عنوان شخصی كه اولین كسی علیه Covid-19 واکسینه شده ام بسیار ممتاز است.”

مادربزرگ چهار فرزند که هفته آینده 91 ساله می شود ، گفت: “این بهترین هدیه تولد زود هنگام است که می توانم آرزو کنم.” “این بدان معناست که سرانجام پس از اینکه تنها در بیشتر سال تنها ماندم ، سرانجام می توانم در سال جدید منتظر گذراندن وقت با خانواده و دوستان او باشم.”

وی افزود: توصیه من به هرکسی که واکسن را پیشنهاد کرده این است که آن را مصرف کند – اگر من بتوانم آن را در سن 90 انجام دهم ، شما هم می توانید آن را تزریق کنید.

برای بسیاری ، تزریق این عکسها به عضلات شانه انگلیس محرک اخلاقی بسیار ضروری در پایان جهنم یک سال در سراسر جهان خواهد بود – یک مورد که در آن 1.5 میلیون نفر کشته شدند ، 65 میلیون نفر بیمار و بی شمار بودند بیشتر در معرض مشکلات اقتصادی بی امان هستند.

جدا از نمادگرایی ، حتی کشورهای ثروتمندی مانند ایالات متحده و انگلستان نیز در تلاش برای واکسیناسیون گروه های اولویت دار – با ذکر یک بقیه ، با یک چالش بزرگ لجستیکی روبرو هستند.

پروفسور استفان پویز ، مدیر پزشکی ملی سرویس بهداشت ملی ، روز یکشنبه قبل از راه اندازی ، گفت: “این مانند آغاز پایان است.” وی افزود: “البته ، این یک ماراتن است و نه یک سرعت.

بعید به نظر می رسد آمریکایی ها عقب بمانند ، انتظار می رود که سازمان غذا و دارو طی چند روز جلسه بگذارد و درباره درخواست BioNTech-Pfizer برای مجوز استفاده اضطراری بحث و گفتگو کند. FDA هفته آینده برای تصمیم گیری درباره واکسن دیگری که توسط Moderna ساخته شده است جلسه می گیرد.

حتما بخوانید:
اروپا امیدوار است که محاصره های اولیه مانع پرش کریسمس Covid شود

دولت های چین و روسیه فوراً چندین واکسن خود را تأیید کرده اند. اما همه آنها هنوز فاز 3 را پشت سر می گذارند یا داده های عمومی کمیاب در دسترس دارند.

در انگلیس ، با جمعیتی در حدود 67 میلیون نفر ، این شیوع آغاز بزرگترین و چالش برانگیزترین برنامه واکسیناسیون در تاریخ سرویس بهداشت ملی با بودجه عمومی است.

او 40 میلیون دوز خریداری کرده است. اما اولین دسته ، که از کارخانه Pfizer در بلژیک تحویل داده شده است ، فقط حدود 800000 نفر دارد – برای 400000 نفر که دو دوز می گیرند ، کافی است.

باید در دمای فوق العاده سرد نگهداری شود و با احتیاط شدید به کار گرفته شود ، به طوری که توزیع آن به 50 “مرکز” بیمارستانی ، جایی که تجهیزات ذخیره سازی ویژه وجود دارد ، محدود شود.

اولین نفر در ردیف افراد بالای 80 سال است که هم اکنون در بیمارستان بستری است یا می تواند به راحتی به آنجا برسد.

پرسنل خانه پرستاری و برخی از کارکنان بهداشتی در خط مقدم نیز ضرباتی دریافت خواهند کرد ، اگرچه دقیقاً چه کسی این کاهش های اولیه را انجام داده است ، در حال حاضر بحث داغی را در مورد روند غالباً مبهم و به ظاهر بی نظم ایجاد کرده است.

همچنین تشخیص اینکه یک مبارزه جهانی باید از انگیزه های سیاست ملی باشد غیرممکن است. منتقدان دولت محافظه کار نخست وزیر بوریس جانسون را که همچنین در تلاش است برای مذاکره در مورد توافق نامه Brexit تلاش کند ، متهم کرده اند که از اعلامیه اولین واکسن جهان برای پیشبرد سیاست های ملی گرایی یا حتی یکنواختی استفاده کرده است.

Pfizer دفاتر خود را در Puurs ، بلژیک ، جایی که واکسن Covid-19 برای انگلستان تولید می شود ، دارد.Kenzo Tribouillard / خبرگزاری فرانسه – گتی ایماژ

هفته گذشته ، وزیر آموزش و پرورش گاوین ویلیامسون گفت که تصویب سریع واکسن های انگلیس نشان می دهد انگلیس “کشوری بسیار بهتر” از ایالات متحده ، فرانسه و بلژیک است. و وزیر بهداشت مت هنكوك روز سه شنبه “V Day” لقب گرفت – نام اختصاری روز واكسن ، اما همچنین به “روز VE” اشاره دارد كه تسلیم آلمان نازی در سال 1945 است.

حتما بخوانید:
دوره آموزش گرافیک

برخی از کارشناسان نگرانند که این خبر با تلفیق زمستان سخت و دشوار محدودیت ها ، درد اقتصادی و روال تاریک تلفات روزانه باعث آرامش مردم شود.

موكش كاپيلا ، مشاور سابق مدير كل سازمان بهداشت جهاني گفت: “هيچ كس نمي تواند از اهميت اميدي كه اين مقدمه به وجود خواهد آورد كم كند.” “اما این بدان معنا نیست که به زودی می توانیم محدودیت های قفل را متوقف کنیم.”

در همین حال ، Covid-19 بیش از هر زمان دیگری باعث کشته شدن افراد می شود – هفته گذشته ایالات متحده به طور متوسط ​​1826 کشته و یک بار در هر 45 ثانیه داشته است. موارد در اروپا پس از محدودیت های گسترده در قفل شدن کند شده است ، اما مکان هایی مانند انگلستان و اسپانیا هنوز بالاترین سرانه در جهان را دارند.

واکسن هیچ کاری برای اقوام داغدیده متوفی نخواهد کرد. این باعث آسایش صاحبان شرکت هایی نمی شود که شرکت های آنها از قبل ورشکسته شده اند. و این نه دستمزد از دست رفته کارگران بیکار را بازیابی می کند و نه مشکلات بی امان بسیاری را تحمل می کند.

تحویل فشرده خواهد بود مقامات فدرال قصد دارند 6.4 میلیون دوز را ظرف 24 ساعت پس از تأیید FDA و حداکثر 40 میلیون دوز را تا پایان سال تحویل دهند. بیشتر آنها به 21 میلیون کارگر بهداشت و 3 میلیون کارمند در خانه های سالمندان در ایالات متحده می روند

اما 0.3 میلی لیتر مایعات موجود در این سرنگ ها نه تنها حاوی داروی نوآورانه مدرن است ، بلکه همچنین یک رشته امید در یک سال بی وقفه غم انگیز است.
منبع: meditation-news.ir