انگلیس ، با گسترش سویه جدید Covid ، از کانادا و دیگران جدا شد


لندن – روز دوشنبه هنگامی كه كشورهای جهان پس از كشف ویروس ویروسی کرونا به طور بالقوه آلوده تر ، درهای خود را به روی کشور جزیره بستند ، پادشاهی متحده به طور فزاینده ایزوله شد.

نزدیک به دوازده کشور از جمله کانادا ، فرانسه ، آلمان ، اسرائیل ، ایران ، کلمبیا و مراکش پروازهای انگلیس را برای 48 ساعت یا بیشتر متوقف کرده اند. عربستان سعودی مرزهای خود را بسته و همه پروازها را فارغ از مقصد و مبدا متوقف کرده است.

جلسات بحران در لندن و بروکسل برنامه ریزی شده بود زیرا مقامات در تلاش برای واکنش به این گزینه بودند ، که به گفته کارشناسان 70 درصد بیشتر از دیگران در گردش است.

سنگ سفید نمادین داور ، که در مقابل بندر اصلی کشتی انگلستان قرار دارد ، روز شنبه در شیشه جلو یک کامیون منعکس می شود.گرت فولر / AP

در بندر اصلی انگلستان ، دوور ، که اوایل این آخر هفته به عنوان نشانه جدایی قریب الوقوع این کشور از اتحادیه اروپا مسدود شده بود ، مقامات حمل و نقل هشدار دادند که ممنوعیت سفر جدید می تواند باعث خرابی مواد غذایی و زنجیره های تأمین چند روز قبل از کریسمس شود.

آخر هفته در ایستگاه های قطار و فروشگاه های مواد غذایی ، هرج و مرج ایجاد شد زیرا مردم برای جلوگیری از محدودیت های داخلی جدید اعلام شده توسط نخست وزیر بوریس جانسون در قطارها تجمع کرده و از ترس کمبود احتمالی ، وسایل ضروری را تهیه کردند.

اگرچه دولت های سراسر جهان در تلاشند تا از شیوع سویه Covid-19 که اخیراً شناسایی شده است جلوگیری کنند ، اما به نظر می رسد این اتفاق قبلاً با کشف آن در هلند ، دانمارک و استرالیا رخ داده باشد. کارشناسان می گویند هیچ شواهدی دال بر کشنده تر بودن آن یا اثرگذاری واکسن ها علیه آن وجود ندارد.

حتما بخوانید:
ده چیزی که درباره زمین نمی دانید

برنامه NBC News را برای آخرین اخبار ویروس کرونا ویرایش کنید

ایالات متحده در میان کشورهایی نیست که مرزهای خود را بسته اند ، مقامات مخالف درخواست های پیروی از این الگو هستند.

اندرو کوومو ، فرماندار نیویورک روز یکشنبه به نقل از فرودگاه بین المللی جان اف کندی نیویورک به خبرنگاران گفت: “امروز ، این گزینه سوار هواپیما می شود و در JFK فرود می آید.” “چند بار در زندگی شما قبل از یادگیری باید مرتکب همان اشتباه شوید؟”

تحت ممنوعیت سفر توسط دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، ورود اکثر خارجی هایی که طی 14 روز گذشته در اروپا بوده اند ، از ورود به ایالات متحده منع شده است ، اما این امر در مورد شهروندان آمریکایی که به طور قانونی اقامت دارند یا اعضای خانواده آنها اعمال نمی شود. زیر 21 سال

پلیس و کارکنان بندر روز دوشنبه وسایل نقلیه را از بندر دوور منحرف کردند.Steve Parsons / PA Wire از طریق ZUMA Press

برای خود انگلستان – که در حال حاضر در حال مبارزه با بدترین نرخ مرگ و میر ناشی از Covid-19 و هرج و مرج لجستیکی قریب الوقوع Brexit است – بسته شدن آن باعث شده است که یک شبه به یک وضعیت پاریا برسد.

روز شنبه ، جانسون آخرین چرخش خود را انجام داد و به ده ها میلیون نفر در جنوب شرقی انگلیس گفت که برنامه های کریسمس را چند روز پس از اطمینان به ادامه کارشان لغو کنند.

جانسون با اعمال قفل سختگیرانه جدید بر دو سوم کشور ، گزینه جدید را مقصر دانست. اما کارشناسان به مدت یک ماه هشدار داده اند که برنامه وی برای اجازه اختلاط مردم در خانه در پنج روز در حوالی کریسمس منجر به موارد بیشتر ، بستری شدن در بیمارستان و مرگ خواهد شد.

حتما بخوانید:
طوفان یوتا هنگامی که گروه 5 ظهور می کند ، بحران انسانی ، در آمریکای مرکزی نزدیک می شود

صفحه اول روزنامه چپ گرای انگلیس ، دیلی میرور ، بریتانیا را “مرد بیمار اروپا” می نامید ، برچسبی که از اواسط دهه 1800 به کشورهای مختلف بیمار نسبت داده می شود.
منبع: meditation-news.ir