افسر CIA از علائم فلج کننده در مسکو رنج می برد. آیا سندرم هاوانا بود؟


مارک پلیمرپولوس در طول فعالیت 26 ساله خود در CIA جاسوسانی را در متحدان پشتی محله های سرگردان استخدام کرد ، تروریست ها را در خاورمیانه تعقیب کرد و به انجام عملیات علیه روسیه کمک کرد.

اما هیچ چیزی در دوره تصدی وی به اندازه علائمی که او را در اتاق هتلی در مسکو در دسامبر 2017 متلاشی کرد ، او را ترساند.

وی گفت: “من نمی توانستم بلند شوم.” “من افتادم. احساس تهوع و صدای زنگی در گوش هایم باورنکردنی بود. من صادقانه وحشت کردم. “

پلیمروپولوس ، که اولین مصاحبه تلویزیونی NBC خود را برای امروز امروز با آندره میچل انجام داد ، هرگز احساس خوبی نداشت ، و او معتقد بود که او در میان دیپلمات ها و جاسوسان آمریکایی است که از به اصطلاح سندرم هاوانا رنج می برند ، رنج مرموز اولین بار زمان در سال 2016 در میان افسران سفارت ایالات متحده در کوبا ظاهر شد.

او از خستگی و سردردهای مزمن چنان خسته شده بود که سال گذشته از CIA بازنشسته شد و هنوز مطمئن نیست که دقیقاً چه چیزی او را آزار داده است.

اکنون یک مطالعه توسط برخی از مشهورترین متخصصان مغز جهان – که اولین بار جمعه شب توسط NBC News گزارش شد – آنچه برخی مقامات اطلاعاتی ایالات متحده مدتهاست اعتقاد دارند را تأیید کرده است ، به این نتیجه رسیده است که قابل قبول ترین توضیح در مورد علائم دهها افسر آمریکایی است ، “انرژی فرکانس رادیویی مستقیم و پالسی” است ، نوعی انرژی که شامل مایکروویو است.

تا زمان نهایی شدن ، گزارش آکادمی های ملی علوم ، مهندسی و پزشکی معتبرترین مطالعه در مورد آنچه ممکن است باعث بیماری های مرموز شده باشد است. وی اعتقاد افرادی را که اتفاق مهمی برای آنها افتاده تأیید کرد ، و افراد مشکوک را که سندرم هاوانا را به عنوان یک بیماری روان تنی یاد می کردند یا نتایج یک مقاله تحریف شده را تحریف می کردند ، رد کرد تا نشانه ها را به دلیل صداهای تولید شده از جیرجیرک مقصر بدانند.

این مطالعه به طور مستقیم نتیجه نگرفت که آمریکایی ها حمله روسیه را از طریق دستگاه مایکروویو هدف قرار دهند ، همانطور که برخی مقامات اطلاعاتی ایالات متحده معتقدند ، اما این احتمال را افزایش داد زیرا روس ها بیشترین کار مایکروویو را انجام داده بودند.

دکتر دیوید رلمن ، استاد پزشکی در دانشگاه استنفورد که این مطالعه را هدایت می کرد ، گفت: “آنچه ما دریافتیم این بود که ادبیاتی وجود دارد که تأثیرات شکل خاصی از انرژی مایکروویو را بر روی بدن توصیف می کند که به صورت تکان خورده و هدایت می شود.” میچل در مصاحبه “و این ادبیات اکنون به چندین دهه قبل برمی گردد و عمدتا توسط اتحاد جماهیر شوروی سابق منتشر شده است. این ادبیات با تعدادی از یافته های بالینی که ما ذکر کردیم تقلید می شود و مطابقت دارد. “

رمان گفت ، نقطه شروع مطالعه این بود که “اتفاقی بسیار واضح و غیرمعمول برای این افراد رخ داده است.”

حتما بخوانید:
این پیانیست برزیلی از "دستکش بیونیک" برای نواختن استفاده می کند

و ، وی افزود ، “دیدگاه برخی از مشهورترین متخصصان مغز و اعصاب جهان” این بود که در میان مکانیسم های مختلفی که ممکن است این موارد را توضیح دهد ، مکانی وجود داشت که برجسته بود. و این انرژی فرکانس رادیویی پالسی یا انرژی مایکروویو بود. به عبارت دیگر ، شما می توانید روی یک اتاق تمرکز کنید و نه یک اتاق دیگر در همان خانه. این طبیعت شیوه تحویل این نوع انرژی است. “

این مطالعه بررسی می کند که آیا مواد شیمیایی ، ویروس ها یا عوامل روانی باعث ایجاد علائم می شوند یا خیر ، نمی توان رد کرد که عوامل روانی در برخی موارد تأثیرگذار بوده اند.

دولت روسیه دخالت در حادثه دیپلمات ها و جاسوسان آمریکایی را انکار کرده است.

ایالات متحده گفت که 26 مقام دولتی در اواخر سال 2016 در حملات غیرقابل توجیه به خانه ها و هتل های خود در هاوانا زخمی شدند که باعث آسیب مغزی ، از دست دادن شنوایی و مشکلات شناختی ، تعادل ، بینایی و شنوایی شد. در ابتدا صداهای عجیبی که از کارگران شنیده می شد ، محققان را به سو a استفاده از یک سلاح صوتی سوق می داد ، اما بعدا FBI امواج صوتی فی نفسه را تعیین کرد که نمی تواند باعث آسیب شود.

خیابان های خالی در هاوانا ، کوبا.یامیل لژ / خبرگزاری فرانسه از طریق پرونده گتی ایماژ

از آن زمان ، تعداد قربانیان بالقوه به بیش از 40 نفر رسیده است و حوادث احتمالی در اروپا ، آسیا و استرالیا گزارش شده است.

یک منبع با اطلاع مستقیم از NBC News گفت ، در سال گذشته تعدادی از حوادث جدید مربوط به افسران CIA گزارش شده است ، از جمله یک افسر CIA که در بهار گذشته علائمی در لهستان داشت ، دو افسر CIA که ادعا می شود پاییز گذشته در شرق آسیا مورد حمله قرار گرفتند و حوادث لندن در ماه مه و دسامبر 2019 رخ داد.

این منبع گفت: CIA با استفاده از داده های مکان تلفن همراه ، دریافت که برخی از مأموران اطلاعاتی روسیه که روی برنامه های سلاح های مایکروویو کار می کردند همزمان با داشتن افسانه های CIA در همان شهرها حضور داشتند. مقامات سیا معتقدند که این شواهد امیدوار کننده و امیدوار کننده است اما قانع کننده نیست. مجله GQ برای اولین بار از موقعیت جغرافیایی گزارش می دهد.

این منبع گفت ، مدیر جینا هاسپل هنگامی كه در مورد اطلاعات موقعیت جغرافیایی مطلع شد ، ابراز تردید كرد.

سیا از جواب دادن خودداری کرد و در بیانیه ای به NBC News گفت: “اولویت اصلی آژانس سلامت و رفاه افسران ما است. اگر اطلاعات موثقی وجود داشت که نشان می داد یک حریف عمداً یک افسر CIA را زخمی کرده است ، می توانید شرط بندی کنید که مدیر هاسپل سریع و قاطعانه عمل خواهد کرد. “

حتما بخوانید:
بر اساس تحقیقات جدید ، اطلاعات روسیه در پشت مسمومیت ناوالنی قرار دارد

آژانس درمورد وجود چنین اطلاعاتی یا نتیجه گیری کارشناسان روسی درباره احتمال دخالت روسیه اظهارنظر نکرد.

وزارت امور خارجه ، در پاسخ به گزارشی از آکادمی های ملی علوم ، گفت “هر علت احتمالی همچنان حدس و گمان می ماند” و افزود که تحقیقات ، که اکنون سه ساله است ، هنوز “ادامه دارد”.

وزارت امور خارجه ضمن تمجید از آکادمی های ملی علوم به خاطر تلاش هایشان ، لیستی طولانی از “چالش ها در مطالعه آنها” و محدودیت هایی را در داده هایی که آکادمی ها به آنها دسترسی داشتند ، پیشنهاد داد ، که نشان می دهد گزارش نباید قانع کننده باشد.

وزارت امور خارجه در بیانیه ای الکترونیکی گفت: “اگرچه موارد فوق دامنه گزارش را محدود می کند ، اما ارزش آن را کاهش نمی دهد.” “ما خوشحالیم که این گزارش قبلاً منتشر شده است و ما می توانیم به داده ها و تجزیه و تحلیل هایی که می توانند به ما کمک کنند در مورد آنچه اتفاق افتاده است نتیجه گیری کنیم.

قانون گذاران دو طرف در آخر هفته از دولت خواستند تا تحقیقات خود را در این زمینه افزایش دهد و مطمئن شود که با هر قربانی احتمالی درمان می شود ، اتفاقی که پلیمرپولوس و دیگران گفته اند همیشه اتفاق نیفتاده است.

وی گفت: “باید روشی نهادی برای رفتار بهتر با مردم وجود داشته باشد.” “من در مورد پیمانی که شما هنگام عضویت در سازمانی مانند CIA یا صریحاً وزارت امور خارجه و این که از شما خواسته می شود کارهای دشواری انجام دهید ، صحبت می کردم و رهبری شما باید این ایده را به شما بدهد که در صورت آسیب دیدگی مراقبت کنید.

وی افزود: “من مایلم که کادر پزشکی ما در آژانس های مدنی با جدیت بیشتری این مسئله را ببینند. که اگر کسی ضربه بخورد ، بتواند درمان شود. و سپس سرانجام باید بفهمیم چه کسی این کار را انجام داده است. “

وقتی به مسکو رفت ، پلیمرپولوس معاون رئیس اداره عملیات سیا برای مرکز مأموریت اروپا / اوراسیا بود ، شغلی که نظارت بر عملیات علیه روسیه را در بردارد.

اگر آنچه برای او اتفاق افتاد در واقع یک حمله روسی بود ، این کار خود را انجام داد. او می گوید ، او در 50 سالگی کار خود را در CIA قطع کرد و روزی نمی گذرد که سردرد نداشته باشد ، گرچه او چنان بی وقفه خوش بین است که دوستان و همکاران هرگز نمی فهمند. او کتابی در زمینه رهبری نوشته و آن را توسعه داده است مشخصات عمومی سالم به عنوان یک کارمند سابق CIA ، آماده سخنرانی در جمع است.

وی گفت: “فقط این سردرد بی پایان است.” “من تازه بدتر می شوم. فرزندان من ، هر دو آنها ، در حال حاضر در دانشگاه هستند. می دانید ، آنها فکر می کردند پدرشان سوپرمن است. و من دیگر آنقدرها نیستم.

“فرزندانم ، كه مرا به عنوان یك ابرمرد می دیدند ، در یك نوع عذاب نیز مرا در خانه ما روی زمین دیدند.”
منبع: meditation-news.ir