[ad_1]

پاریس – مرد سیاه پوستی که توسط چند افسر پلیس فرانسه مورد ضرب و شتم قرار گرفت ، گفت که پس از انتشار فیلم هایی که نشان می دهد پلیس به طور مکرر به او مشت می زند ، بدون استفاده از یک قبضه گاز و گاز اشک آور ، به دنبال عدالت است.

وزیر کشور فرانسه ، جرالد دارمانین ، دستور تعلیق مقامات درگیر در این پرونده را صادر کرده است.

این حادثه در حالی رخ داد که دولت رئیس جمهور امانوئل مکرون خواستار لایحه جدیدی شد که توانایی فیلمبرداری از پلیس را محدود کند ، اعتراضات گروه های آزادی مدنی و روزنامه نگاران را نگران کرد تا اجازه دهند خشونت پلیس بدون شناسایی و مجازات باقی بماند.

این ویدئوها که اولین بار روز پنجشنبه توسط وب سایت خبری فرانسه Loopsider منتشر شد ، دستگیری اجباری تهیه کننده موسیقی میشل زوکلر در منطقه 17 پایتخت فرانسه در روز شنبه را نشان می دهد.

فیلم های به دست آمده توسط آسوشیتدپرس ، چه از طریق دوربین امنیتی در استودیو و چه از همسایگان خارج ، سه افسر پلیس را دنبال می کنند که زکلر را به استودیوی موسیقی وی می رسانند ، جایی که می توان آنها را مکرراً با یک ضرب و شتم او را ضرب و شتم کرد.

زکلر به آسوشیتدپرس گفت که اکنون که “حقیقت روشن است” احساس “خوبی” می کند.

“من می خواهم بدانم که چرا توسط افرادی که لباس پلیس داشتند ، مورد حمله قرار گرفتم. در واقع من عدالت می خواهم زیرا به عدالت کشورم ایمان دارم. “

زکلر گفت که افسران پلیس بارها و بارها به وی توهین می کنند ، از جمله ویژگی های نژادپرستانه بسیار قوی.

وی افزود که هنوز نمی فهمد که چرا پلیس تصمیم به دستگیری وی گرفته است. وی از ناحیه سر ، بازوها و پاها آسیب دید.

وکیل وی ، هافیدا ال علی ، گفت: “او از آنها پرسید اگر می خواهند هویت او را تأیید کنند ، چه می خواهند؟ … آنها از ضرب و شتم او دست برنداشتند ، فیلم با خشونت (در استودیو) 12 دقیقه طول می کشد. “

در بعضی از مواقع ، مأموران خواستار كمك شدند و به بیرون رفتند. به گفته ال علی ، آنها سپس یک نارنجک گاز اشک آور به داخل استودیو انداختند تا خودی ها را بیرون بیاورند.

ال علی گفت که نه نفر دیگر که در زیرزمین استودیو موسیقی ضبط می کردند نیز مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

وی گفت: “در خارج ، آنها هنوز مورد ضرب و شتم قرار گرفته و به زمین پرتاب می شوند و این زمانی است که یک افسر پلیس می بیند که از آنها فیلم گرفته شده است.” سپس خشونت متوقف می شود.

زوکلر بازداشت شد.

اریک دوپونت-مورتی ، وزیر دادگستری در یک مصاحبه تلویزیونی گفت: “من به وضوح از این تصاویر خشمگین هستم.” وی افزود: “پلیس نژادپرست ، وكیل یا نانوائی وجود دارد ، اما گفتن پلیس نژاد پرستانه درست نیست.”

وکیل زکلر بر ارزش فیلم ها در پرونده موکلش تأکید کرد.

ال علی گفت: “این فیلم ها ضروری است زیرا موکل من در ابتدا بازداشت شد … به دلیل خشونت علیه مردم در ملا عام”. – این خیلی جدی است. واقعیت این است که اگر این فیلم ها را نداشتیم ، شاید مشتری من در زندان بود. “

دارمانین در توئیتر خود نوشت كه بدن در حال بررسی ادعاهای سو police رفتار پلیس ، بازرسی كل پلیس ملی كه با نام اختصاری فرانسوی آن IGPN شناخته می شود ، در حال بررسی پرونده است و می گوید: “من خواهان رسیدگی انضباطی در اسرع وقت هستم.”

بخش پلیس پاریس در بیانیه ای گفت که IGPN به دنبال تعیین شرایط دقیق دستگیری این مرد است.

دادستانی در پاریس نیز در حال بررسی اقدامات پلیس است. دادستان ها روز پنجشنبه گفتند که آنها پرونده علیه زکلر را لغو کردند ، روز دستگیری او را افتتاح کردند و در عوض تحقیقات درباره “اقدامات خشونت آمیز توسط یک مقام عمومی” و “اعلامیه دروغ” را آغاز کردند.

به گفته لو پاریسین ، بر اساس سوابق مکتوب اظهارات افسران روز بعد از دستگیری ، زکلر توجه آنها را جلب کرد زیرا ماسک بر سر نداشت – این امر در پاریس در فضای باز و در میان بیماری همه گیر ویروس کرونا اجباری است. او “عصبی” به نظر می رسید و “بوی شدید مواد مخدر” را ترشح می کرد. آنها گفتند که این برای آنها “خطرناک” می شود.

وکیل زکلر گفت: “موکل من هرگز علیه پلیس خشونت نکرده است … او حتی از خود دفاع نکرده است.”

این دومین تحقیقات پلیس در این هفته در پاریس است که ناشی از ضبط فیلم است. دولت پس از فیلمبرداری از پلیس در حالی که مهاجران را از چادرها به بیرون پرتاب می کرد و عمداً در حال تخلیه یک اردوگاه در هنگام تخلیه اردوگاه معترضین بود ، دستور تحقیقات داخلی پلیس را صادر کرد.

در همان روز ، مجلس عوام پارلمان فرانسه لایحه ای را تصویب کرد که برای تقویت پلیس محلی و محافظت بیشتر از همه مقامات طراحی شده است. به ویژه انتشار تصاویر افسران به قصد آسیب رساندن به آنها جرم است. این لایحه که پس از حملات تروریستی اخیر مورد حمایت عمومی قرار گرفته است ، اکنون به سنا می رود.

[ad_2]

منبع: meditation-news.ir