[ad_1]

تل آویو – اسرائیل سعی دارد با واکسیناسیون اکثریت جمعیت خود در تلاش برای بازگشت به حالت عادی ، اولین کشوری باشد که از بیماری همه گیر Covid-19 خارج شده است.

این کشور در حال حاضر هزینه تلقیح جهانی را در اختیار دارد: این کشور طی بیش از دو هفته بیش از 10 درصد از 9 میلیون شهروند خود یک دوز واکسیناسیون تزریق کرده است.

به گفته دنیای ما در داده ها ، این سهم به طور قابل توجهی بزرگتر از هر کشور دیگر از همکاری بین محققان دانشگاه آکسفورد و آزمایشگاه تغییرات جهانی غیرانتفاعی است.

اسرائیل هفته گذشته بیش از 150،000 نفر را در سه روز متوالی واکسینه کرد و روز جمعه دوز Pfizer-BioNTech به یک میلیون نفر تزریق شد. این کشور در حال حاضر بیش از نیمی از 2 میلیون فرد در معرض خطر را واکسینه می کند ، که آنها را برای حفاظت از اولویت بالایی می داند.

نخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو در 19 دسامبر واکسن ویروس کرونا را در مرکز پزشکی Sheba در رامات گان ، اسرائیل دریافت کرد.امیر کوهن / استخر از طریق پرونده AP

نخست وزیر بنیامین نتانیاهو ، که در 19 دسامبر به عنوان اولین کسی در اسرائیل مورد اصابت گلوله قرار گرفت ، خاورمیانه را “قهرمان واکسن” توصیف کرد و گفت این “جلوتر” از جهان است.

رهبر قدیمی اسرائیل روز سه شنبه با هدف تقویت پیام مثبت در کشوری که توسط ویروس کرونا به بن بست رسیده است ، گفت: “ما ممکن است اولین کشور در جهان باشیم که از این ویروس کرونا خارج شده ایم و این خبر خوبی برای همه ما است.” .

بواز لو ، رئیس کمیته مشورتی وزارت بهداشت اسرائیل در زمینه واکسن های ویروس کرونا ، موفقیت این کشور را مدیون سیستم مراقبت های بهداشتی بسیار سازمان یافته ، قراردادهای زودهنگام با تولیدکنندگان واکسن و تلاش های دولت برای مبارزه با اطلاعات غیر واکسیناسیون از جمله عوامل دیگر دانست.

برای پوشش کامل شیوع ویروس کرونا ، برنامه NBC News را بارگیری کنید

وزارتخانه گفت ، اسرائیل همچنین به جای اینکه افراد مجبور به مسافرت به تعداد محدودی از مراکز واکسیناسیون شوند ، اجازه داده است تا واکسن ها را به مکان های کوچک و دور افتاده مانند خانه های سالمندان حمل و نقل مجدد کند.

“من واقعاً امیدوارم اولین کشوری باشم که واکسینه شده است. امیدوارم همه دنیا دور هم جمع شوند. ” “و این یک رقابت علیه کشورهای دیگر نیست. این یک مسابقه با ویروس است ، بنابراین در این مسابقه همه می خواهند برنده شوند و من واقعاً امیدوارم که در اسرع وقت به آنجا برسیم. “

در همین حال ، به گفته سخنگوی نیروهای دفاع اسرائیل ، حدود 700 نیروی ذخیره برای کمک به تسریع سرعت واکسیناسیون فراخوانده شده اند ، در حالی که ارتش اسرائیل در میان اولین افرادی است که واکسیناسیون کارکنان خود را آغاز می کند.

موفقیت سریع این کشور احتمالاً بخشی از آن به دلیل تعداد واکسنهایی است که در مقایسه با جمعیت آن به دست آورده است ، معاملات ظاهراً تا حدی توسط خود نتانیاهو انجام شده است.

وی روز پنجشنبه در یک سخنرانی گفت: “من 13 بار با مدیر عامل Pfizer و چندین بار با مدیر عامل Moderna صحبت کرده ام.”

وی افزود: “ما میلیون ها واکسن بیش از هر کشور دیگر در جهان برای مردم آورده ایم.” “و ما آنها را نزد همه آوردیم: یهودیان و عربها ، مذهبی و سکولار. همه می توانند واکسینه شوند. “

یک همکار به یک کارگر پزشکی کمک می کند تا تجهیزات محافظت شخصی خود را در یک مرکز آزمایش در تل آویو ، اسرائیل قرار دهد. عمار عواد / رویترز

و راه طولانی است. اسرائیل روز یکشنبه 3،977 مورد مثبت جدید Covid-19 را گزارش کرد و این کشور هنوز دوز دوم Pfizer – که برای تأمین ایمنی لازم است – را به همه 1 میلیون نفر که تاکنون آزمایش کرده اند ، انجام نداده است.

با این وجود ، اسرائیل جلوتر از منحنی است زیرا کشورها تلاش می کنند مقدار محدودی از واکسن ها را بدست آورند و جمعیت خود را تلقیح کنند. کشورهای جهان می توانند با تحسین و غبطه تماشا کنند.

در ایالات متحده ، مقامات با معرفی واکسن دست به گریبان هستند و همه چیز را از طوفان برف و تعطیلات گرفته تا چالش های ذخیره سازی و بی تجربگی عمومی مقصر می دانند. تحلیلی که روز سه شنبه توسط NBC News انجام شد نشان داد که برای تلقیح کافی آمریکایی ها برای کنترل بیماری همه گیر ، تقریباً 10 سال طول می کشد.

با این حال ، ممکن است اسرائیل ، که بخش کوچکی از وسعت ایالات متحده است ، واکسینه کردن جمعیت خود را آسان تر از ایالات متحده ، یکی از بزرگترین ملت های جهان با بیش از 330 میلیون نفر ، داشته باشد.

کشورهای کم درآمد و متوسط ​​نیز در معرض آسیب هستند. COVAX ، یک ابتکار مربوط به سازمان بهداشت جهانی برای اطمینان از دسترسی برابر به واکسن برای همه کشورها ، صرف نظر از درآمد ، ماه گذشته گفت که قصد دارد به 190 کشور درگیر در دوزهای اول نیمه اول سال 2021 اجازه دهد.

به عنوان مثال ، همسایگان فلسطینی اسرائیل در حال حاضر به واکسن دسترسی ندارند ، این بدان معناست که اسرائیلی ها می توانند به زندگی عادی خود برگردند ، حتی اگر ویروس در شهرها و روستاهای فلسطین در چند کیلومتری آن آفت داشته باشد.

ماه گذشته یک سرباز اسرائیلی در یک مرکز پزشکی در پایگاه نظامی تزریفین در ریشون لزیون واکسینه شد. جک گوز / خبرگزاری فرانسه – گتی ایماژ

مای الکایلا وزیر بهداشت تشکیلات خودگردان فلسطین روز دوشنبه گفت مقامات بهداشتی منطقه “نگران پایین بودن میزان واکسیناسیون در جامعه عرب” هستند.

فلسطینیان ساکن تحت کنترل اسرائیل در کرانه باختری اشغالی و غزه شامل ابتکار واکسیناسیون نمی شوند و همین امر باعث انتقاد از اینکه اسرائیل به تعهدات قانونی خود عمل نمی کند ، می شود.

اگر متوقف شود ، مبارزات جاه طلبانه واکسیناسیون احتمالاً باعث افزایش نتانیاهو پیش از چهارمین انتخابات اسرائیل در کمتر از دو سال خواهد شد که قرار است در پایان ماه مارس برگزار شود. این رای تهدیدی بی سابقه برای حکومت طولانی مدت نخست وزیر است و زمانی آغاز می شود که روند فساد نتانیاهو در ماه فوریه تشدید شود.

طولانی ترین نخست وزیر اسرائیل در سه پرونده فساد طولانی مدت به کلاهبرداری ، نقض اعتماد و دریافت رشوه متهم شده است.

لاوهز جباری کمک کرد

[ad_2]

منبع: meditation-news.ir

ایندکسر