از آنجا که مکزیک به دلیل ویروس کرونا سرپناه مهاجران را می بندد ، پناهجویان با خطرات بیشتری روبرو می شوند

[ad_1]

سالتیلو ، مکزیک – ده ها پناهگاه برای مهاجران در مکزیک در هفته های اخیر برای محدود کردن ویروس کرونا ویروس کرونا را تعطیل یا کاهش داده اند ، درست در حالی که مهاجرت از آمریکای مرکزی به ایالات متحده دوباره افزایش می یابد ، مردم را در معرض خطر بیشتری قرار می دهد.

رویترز با مسئولین بیش از 40 پناهگاه که به هزاران نفر در مسیری که مهاجران فاقد اسناد و مدارک غالباً با حمله ، سرقت و آدم ربایی روبرو می شوند – قبل از شیوع بیماری همه گیر آنها را مجبور به بستن یا محدود کردن ظرفیت آنها) صحبت کرده است.

این بسته شدن ها سردرد جدیدی برای مهاجران است که از قبل با مقابله در مسیرهای جنوبی قطار باری مکزیکی معروف به “لا بستیا” مقابله کرده اند ، که مدتها به آنها کمک کرده است تا به شمال برسند.

کمتر پناهگاه به معنای مکانهای امن برای پنهان کردن در آمریکای مرکزی است ، حتی اگر صدها مایل بیشتر از گذشته سفر کنند ، بیش از دوازده مهاجر به رویترز گفتند.

هنگامی که پناهگاه اصلی در شهر شمالی سالتیخو ، یک ایست بازرسی شلوغ در جاده تگزاس ، قبل از کریسمس به دلیل شیوع COVID-19 که منجر به کشته شدن بنیانگذار آن شد ، بسته شد ، ده ها مهاجر برای اردو زدن در پیاده رو بیرون نگهداری شدند.

آنها نگران احتمال گانگسترها بودند که معمولاً مهاجران را در شهر آزار و اذیت نمی کنند ، و این یک نقطه عبور مهم برای باندهای خشن است ، آنها گشت شبانه خود را ترتیب دادند.

مایکل کاستاندا ، مهاجر هندوراسیایی ، 27 ساله ، که به سازماندهی نگهبان کمک کرد ، گفت: “شب ، ماشین های مشکوک در نزدیکی پارک می شوند یا با دو یا سه نفر در منطقه گشت و گذار می کنند.” “ما می دانیم که این باندها ما را تماشا می کنند و آنها می دانند که ما آنها را تماشا می کنیم.”

شبکه ای از پناهگاه های بودجه خصوصی ، سالانه به ده ها هزار مهاجر که از مکزیک عبور می کنند ، کمک غذایی ، حقوقی و پزشکی می کند. توسط نهادهای غیردولتی یا سازمانهای مذهبی اداره می شوند ، تابع قوانین دولتی از جمله قوانین بهداشتی هستند که برخی را مجبور به بستن بیماری همه گیر کرده است.

کاستاندا می خواهد برای کار به ایالات متحده سفر کند و پول را به پدر و مادرش و سه خواهر و برادر کوچکترش بازگرداند تا خانه خانوادگی خود را بازسازی کند ، خانه ای که توسط دو طوفان ویرانگر که در ماه نوامبر به آمریکای مرکزی برخورد کرد ، ساخته شد.

وی گفت که پس از زخمی شدن پای خود در جاده و عدم دسترسی به مراقبت های پزشکی یا استراحت مناسب به دلیل پناهگاه ها ، سفر وی از طریق مکزیک کند است.

برآوردها بسته به تعداد پناهگاه های مختلف متفاوت است ، اما در مطالعه ای که توسط BBVA Bancomer در سال 2020 انجام شد ، 96 پناهگاه ، خانه تعطیلات و غذاخوری برای مهاجران در مسیرهای اصلی مهاجرت مکزیک مشخص شد.

خطرات فزاینده ای که کاستاندا و دیگر مهاجران با آن روبرو هستند می تواند تلاش های مکزیک و ایالات متحده را برای بهبود مشارکت آنها در جو بایدن ، رئیس جمهور جدید آمریكا ، متعهد به سیاست های انسانی تر نسبت به دونالد ترامپ فعلی ، پیچیده كند.

افتتاح بایدن در 20 ژانویه و هر دو طوفان برخی از آمریکایی های مرکزی را به سمت شمال ترغیب کرده است. گفتگوی شبکه های اجتماعی مورد استفاده مهاجران می گوید که کاروان بزرگ مهاجر قرار است در تاریخ 15 ژانویه هندوراس را ترک کند.

بر اساس اطلاعات رسمی ایالات متحده ، تعداد هندورانی ها ، گواتمالایی ها و سالوادورایی هایی که در تلاشند از مرزهای ایالات متحده عبور کنند بین جولای و نوامبر بیش از سه برابر شده است.

خستگی

در جنوب شهر تنوسیچه ، محل تجمع مهاجرانی که از گواتمالا به مکزیک وارد می شوند ، یک پناهگاه با نفوذ معروف به “72” پس از شیوع ویروس کرونا در اواخر نوامبر مجبور شد درهای خود را به روی تازه واردان ببندد.

کارگردان فرای گابریل رومرو گفت: “شرم آور است که مردم را به پناهگاه راه ندهیم زیرا به همین دلیل است که ما اینجا هستیم ، به خصوص در چنین شرایط سختی.”

قبل از دفع مهاجران ، رومرو گفت که او از آمریکای مرکزی که در ماه نوامبر خانه های خود و معیشت خود را از طوفان های اتا و یوتا از دست داده بود ، یک شب اقامت می گیرد. وی گفت ، هم اکنون نیز دهها مهاجر روزانه به ورود خود ادامه می دهند.

در سالتیجو ، ساکنان نگران در شب کریسمس اجاق های داغ تملی را با مهاجران به اشتراک می گذارند ، و شهر بداهه ای برای مقابله با از دست دادن پناهندگی دارد.

گلندا تروش ، ساکن قدیمی هندوراس ، خانه چوبی متوسط ​​خود را برای مهاجران باز کرد ، زیرا از خطرات آنها پس از ربودن توسط این باند کاملاً آگاه بود.

تروش به هموطنانی مانند سارا سرولون ، زن 32 ساله ای که همزمان با نزدیک شدن اتا بهمراه هندوراس با شوهرش به آمریکا رفت ، پناهندگی ارائه می دهد.

سرولوون گفت ، تا آن زمان ، خشونت باند ، بیکاری و بیماری همه گیر آنها را متقاعد کرده بود که در هندوراس آینده ای ندارند.

هنوز او از عبور از جنوب مکزیک آنقدر خسته بود که وقتی سعی کرد سوار لا بستیا در راه Saltijo شود ، ابتدا به صورت افتاده و بیهوش شد ، یادآوری کرد.

او گفت: “من خیلی ضعیف بودم.”

آنها سریع فشار دادند.

قبل از رسیدن به پناهگاه موقت مهاجران تروش ، سرولون گفت که او در پناهگاهی در شهر جنوبی پالنکه ، با فاصله بیش از 1000 مایل ، خواب آرام نداشته است.

وی گفت: “ما تقریباً به تمام مکزیک سفر کرده بودیم و تمام روز و شب غذا نخورده بودیم.”

NBC Latino را در فیس بوک دنبال کنید ، توییتر و اینستاگرام.[ad_2]

منبع: meditation-news.ir

ایندکسر

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbetMobil Ödeme bozdurma