[ad_1]

آمستردام – آژانس دارویی اتحادیه اروپا به واکسن Covid-19 Moderna Inc چراغ سبز نشان داده است ، راه حلی که به اتحادیه 27 کشور واکسن دوم می دهد تا در نبردی ناامیدانه برای اهلی کردن ویروس که در سراسر قاره در جریان است استفاده کند.

توصیه برای تأیید کمیته محصولات دارویی برای استفاده انسانی آژانس دارویی اروپا – که توسط کمیته اجرایی اتحادیه اروپا مهر می شود – در حالی است که در بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا عفونت وجود دارد و انتقاد شدید از سرعت پایین واکسیناسیون در منطقه. از حدود 450 میلیون.

امری کوک ، مدیر اجرایی EMA گفت: “این واکسن ابزار دیگری برای غلبه بر شرایط اضطراری موجود در اختیار ما قرار می دهد.” “این گواهی بر تلاش و تعهد همه افراد درگیر این است که اندکی پس از یک سال از زمان اعلام همه گیری سازمان جهانی بهداشت ، این دومین توصیه واکسن مثبت را دریافت کرده ایم.”

برنامه NBC News را برای اخبار و سیاست های فعلی بارگیری کنید

ایالات متحده ، کانادا و اسرائیل قبلاً استفاده از Moderna را تأیید کرده اند. ایالات متحده در 18 دسامبر برای افراد اضطراری بالای 18 سال چراغ سبز نشان داد و پس از پنج روز کانادا با مجوز موقت برای افراد بالای 18 سال چراغ سبز نشان داد. اسرائیل روز دوشنبه واکسن را مجاز کرد.

عکسهای Moderna و Pfizer-BioNTech واکسنهای mRNA هستند که با فناوری جدید و ابتکاری ساخته شده اند. آنها حاوی ویروس کرونا نیستند – به این معنی که نمی توانند باعث عفونت شوند. در عوض ، آنها از یک قطعه کد ژنتیکی استفاده می کنند که سیستم ایمنی بدن را برای شناسایی پروتئین در سطح ویروس آموزش می دهد ، در صورت وقوع واقعیت آماده حمله است.

اتحادیه اروپا رسماً عکس های واکسیناسیون Pfizer-BioNTech را در 27 دسامبر راه اندازی کرد ، اما سرعت برنامه تلقیح هر کشور به میزان قابل توجهی متفاوت است. فرانسه در هفته اول حدود 500 نفر را واکسینه کرد ، در حالی که آلمان 200000 را واکسینه کرد.هلندی ها فقط در روز چهارشنبه ، آخرین کشور اتحادیه اروپا برای انجام واکسن ، واکسن زدند.

[ad_2]

منبع: meditation-news.ir

ایندکسر