آلمان 3 نفر را در ارتباط با سرقت جواهرات دستگیر کرد


MAINZ ، آلمان – مقامات گفتند که پلیس آلمان روز سه شنبه به 18 املاک حمله و سه نفر را در ارتباط با سرقت گستاخانه جواهرات سال گذشته در موزه ای که یکی از مهمترین مجموعه های گنج سلطنتی اروپا را در خود جای داده است ، دستگیر کرد.

پلیس آپارتمان ها ، گاراژها و وسایل نقلیه ، عمدتا در منطقه Neucoin برلین ، را برای یافتن گنجینه های به سرقت رفته و سایر شواهد ، از جمله وسایل ذخیره سازی برای رسانه ها ، لباس و ابزار جستجو کرد.

پلیس گفت ، بیش از 1600 افسر در حملات صبح شرکت کردند.

این سرقت در نوامبر گذشته توسط تصاویر دوربین امنیتی ضبط شده بود که نشان می داد دو مرد با استفاده از یک تبر به موزه Grünes Gewölbe یا طاق سبز شهر مشهور در درسدن حمله می کنند. مقامات گفتند که این مردان با بیش از ده جواهرات قرن 18 فرار کردند.

مشخص نیست که آیا این دو مرد تحت نظارت تصویری از جمله دستگیرشدگان روز سه شنبه بوده اند یا خیر.

برنامه NBC News را برای اخبار و سیاست های فعلی بارگیری کنید

سخنگوی پلیس درسدن ، توماس گیتنر به NBC News گفت که این سه مظنون تبعه آلمان بوده و با یک باند مرتبط با یک خانواده در برلین مرتبط بودند.

گایتنر نتوانست تأیید کند که آیا هیچ یک از وسایل دزدیده شده بازیابی شده است.

رسانه های آلمانی پس از این سرقت گزارش دادند که ارزش جواهرات مسروقه تا 1 میلیارد یورو (1.2 میلیارد دلار) ارزش داشت ، اما موزه اعلام کرد این اشیا “بی ارزش” هستند.

حتما بخوانید:
لاشه هواپیما و لاشه انسان در محل سقوط در اندونزی پیدا شد

این جواهرات بخشی از مجموعه موزه است که در قرن هجدهم توسط آگوستوس نیرومند ، حاکم ساکسون که بعداً به عنوان پادشاه لهستان خدمت کرد ، تأسیس شد.

یکی از مشهورترین آثار این موزه ، الماس سبز 41 عیار ، هنگام سرقت به موزه هنر متروپولیتن نیویورک اجاره داده شد.

جواهرات سرقت شده از سرقت از کاخ خزانه سبز در درسدن ، آلمان.اداره پلیس درسدن از طریق رویترز

پس از این سرقت ، رولاند وولر ، وزیر کشور ساکسون به خبرنگاران گفت که این خسارت فرهنگی “بسیار ارزشمند” است و کارشناسان هنری ابراز نگرانی کردند که در صورت شکسته شدن قطعات و جواهرات آنها برای فروش ، این جواهرات برای همیشه ناپدید شوند.

گنجینه های خرک سبز از بمباران متفقین در جنگ جهانی دوم جان سالم به در برد تا به عنوان غنیمت از اتحاد جماهیر شوروی جدا شود. آنها در سال 1958 به درسدن ، پایتخت تاریخی ایالت زاکسن بازگشتند.

رویترز در تهیه این گزارش مشارکت داشته است.

گزارشات اندی اكارد از ماینتس آلمان ، جولیا تالمازان از لندن.
منبع: meditation-news.ir